adplus-dvertising

Antalya’da hortum seraları vurdu

Antalya’nın Manavgat ilçesinde sabah saatlerinde görülen hortum, Denizyaka ve Denizkent Mahallelerinde seralara büyük ölçüde zarar verdi. Seraları zarar gören Mustafa Güler adlı vatandaş, hortumun ineklerini havaya kaldırıp bıraktığını belirtti.
Takip et
Antalya’da hortum seraları vurdu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Manavgat’ın Denizyaka ve Denizkent mahallelerinde sabah saatlerinde çıkan hortum, seralarda büyük ölçüde zarara yol açtı. Hortum, bazı seralarda yalnızca plastik örtüyü parçalarken, bazı seralarda ise demirlerin eğilmesine, yerinden sökülmesine ve ürünlerin zarar görmesine neden oldu. Manavgat Ziraat Odası Başkanı, Tarım İlçe Müdürü ve TARSİM Bölge Müdürü hortumdan zarar gören seralarda araştırmalarda bulundu.

Hortum çıktığında serasının önünde inekleri otlaması için bağladığını söyleyen Mustafa Güler adlı üretici, “Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Hortum denizden gelip seranın üstünü parçaladıktan sonra yeni bağlamış olduğum 2 ineği havaya kaldırdı ve bıraktı” şeklinde konuştu. İki serasında büyük ölçüde zarar oluşan Mustafa Güler, TARSİM sigortasının olmadığını söyleyerek “Buralar verasetliydi. Bunu da bahane edip sigorta yaptırmadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çok pişmanım” şeklinde konuştu.

10 dolayında üreticinin serasının hortumdan zarar gördüğünü söyleyen Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin “TARSİM sigortası yaptıran vatandaşlarımız için hiçbir problem yok. Zararları karşılanacak. Ama burada Mustafa amca gibi sigortası olmayanlar için yapılabilecek fazla bir şey yok. Eskiden sigorta öncesi kaymakamlıkta komisyon yaratılır bir biçimde zarar görene destek verilirdi. Sigortanın sonrasında bu olay ortadan kalktı. Gene de kaymakam beyle görüşüp elden gelen bir şey olursa yapmaya çalışacağız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.