Antalya’da gece yarısından itibaren girişler başladı!

Koronavirüs mücadele kapsamında seyahat yasağının kalktığı 7 ilden biri olan Antalya'da gişeler hareketlendi. Şehir girişlerinde yasağın sürdüğü 24 ilden gelenler için kontroller devam ediyorb
Takip et
Antalya’da gece yarısından itibaren girişler başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 3 Nisan’da 31 ile getirilen seyahat yasağının Antalya’nın da aralarında bulunduğu 7 ilde saat 24.00’ten itibaren kaldırılacağını belirtti. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine genel gönderdi. Genelgede şu ifadelere yer verildi:

“Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 24 ile yapılacak kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb.) gerçekleştirilecek bütün giriş/çıkışlar 15 gün süreyle kısıtlandı. Buna karşılık Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla illerimize hava, kara ve deniz yoluyla yapılacak giriş/çıkış kısıtlaması kaldırıldı.”

Yasağın kalkmasının sonrasında Antalya’nın giriş noktalarından olan Döşemealtı’ndaki kontrol noktasında şehirlerarası yük taşıyan TIR’lar ise yoğunluk yarattı. Kısıtlamanın kalkmadığı 24 ilden gelenler için kontrolün devam ettiği noktada görev yapan ekipler gelen araçları durdurdu. Araçlardakilere nereden geldikleri sorulurken, ikametleri Antalya dışında olanların izin belgeleri kontrol edildi. Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden birinden gelen ve seyahat izin belgeleri olmayanların şehre girişine izin verilmedi. Şehre giren araçlarda bulunan herkesin ise ateşleri ölçülüyor.

Aracıyla İstanbul’dan gelen Türk Havayolları’nda görevli pilot Erdal Tuna, “Askeri personeli taşımak için görevliydim. Önce İstanbul’dan İzmir’e, sonrasında da İzmir’den de Hakkari Yüksekova’ya uçarak asker kardeşlerimizi taşıdık. Şuanda de İstanbul’dan Antalya’da evime döndüm. Sayın Cumhurbaşkanı 00.00’dan itibaren yasağın kalktığını belirtti. Kısıtlamanın kalkması benim için de vatandaşlarımız için de daha iyi oldu” şeklinde konuştu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu sosyal medya hesabından kısıtlamanın kalkması hakkında açıklama yaptı. Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden S Belgesi olmadan gelenler ile ilgili idari işlem yapılacağını belirten Karaloğlu, “Sevgili Antalyalılar; Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Seyahat kısıtlaması olan 30 büyükşehrimizin 7’sinde, bu gece 24.00’ten itibaren kısıtlamalar kaldırıldı. Korona mücadelemizdeki olumlu vaziyet dolayısıyla, bu yedi şehir arasında Antalya’mız da var. Bugün 24.00’den itibaren şehrimize seyahat kısıtı devam eden 24 vilayetten S Belgesi olmadan gelenler, kontrol noktalarımızda belirlenirse, haklarında idari işlem yapılacak ve kente sokulmadan geri gönderileceklerdir” şeklinde konuştu.

Karaloğlu, “Titizlikle yürüttüğümüz mücadelenin meyvesi olarak, sizlerin de desteğiyle, ülkemizde normalleşmenin başladığı öncü kentlerden biri olduk. Mücadelemizde bizlere destek olan bütün hemşehrilerimize, çok teşekkür ediyorum. Korona mücadelemizde, geldiğimiz nokta umut verici fakat, henüz bitmedi. Mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Bunun için, lütfen gevşemeyelim. Önlemi elden bırakmayalım. İnşallah, başaracağız. Hep beraber koronasız günlere ulaşacağız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.