Antalya’da fuhuş yapmaya zorlanan kadınlar polis tarafından kurtarıldı!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan üç ayrı adrese Asayiş Büro Amirliği görevlilerince fuhuş operasyonu düzenlendi. Zorla fuhuş yaptırılan biri 17 yaşında 5 kadın polis tarafından kurtarılırken, 2 kişi tutuklandı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kavaklı ve Salkım Evleri Mahallesinde bulunan iki ayrı adrese R.T. adlı şahsın yabancı uyruklu kadınları getirerek fuhuş yaptırıldığı bilgisi elde edilmesi üstüne Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, eş zamanlı olarak üç ayrı adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda R.T. , Y.G. ile yabancı uyruklu M.U, C.N. yakalandı.


Şüpheli R.T. alınan ifadesinde; A.Y. ve S.A.’ya internet üstünden escort adlı sayfayı kurdurduğunu, siteden yayınladığı telefon numaralarından kendisine ulaşan müşterilere yabancı uyruklu M.U., C.N., T.T.K., O.B. ve yaşı küçük 2003 doğumlu G.R. adlı kadınları ayarladığını, gün içerisinde müşterilerin fazla olması vaziyetinde yabancı uyruklu E.Z. adlı şahıstan kadın istediğini, aynı biçimde gene Manavgat Merkezde oto yıkama işi yapan O.S adlı şahıstan da gene istediğini beyan etti.

75 BİN LİRALIK SENET İMZALATMIŞ

Ayrıca Y.Y. adlı şahsın mağdurlardan yaşı küçük olan G.R’nin annesine ve kendisine 75 bin TL değerinde senet imzalattığı ve bu parayı ödemek için R.T.’nin yanında kaldığını ve kendisine müşteri bulduğunu beyan etmesi üstüne Y.Y.’ nin evinde yapılan aramada 75 bin TL değerindeki senet bulunarak el konuldu.

Olay hakkında yaşı küçük G.R. adlı şahıs işlemlerinin sonrasında Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne O.B., S.K ve T.T.K. adlı şahıslar ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

İşlemlerinin tamamlanmasına müteakip Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen zanlılardan Y.G. savcılıktaki ifadesinin sonrasında serbest bırakıldı.

M.U. sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesince adli kontrol koşulu ile serbest bırakıldı.


R.T. ve C.N. adlı şahıslar “fuhuşa teşvik, aracılık yahut zorlama” suçlarından tutuklandı.

Olaya karışan öbür şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı