adplus-dvertising

Antalya’da emekli taksiciye 238 bin TL’lik imza tuzağı

Antalya’da yaşayan 54 yaşındaki emekli taksici Mustafa Turgut, tanımadığı bir kişi tarafından imzası kullanılarak 238 bin TL dolandırıldığını iddia etti. Trafik borcunu öğrenmek için girdiği e-Devlet’ten bütün mal varlıklarına atmadığı bir imza sebebiyle haciz konulduğunu öğrenen Turgut, bir senedir yaşamını şokunu yaşadığını söyledi.
Takip et
Antalya’da emekli taksiciye 238 bin TL’lik imza tuzağı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Evli ve 4 çocuk babası Mustafa Turgut, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda trafik cezasının olup olmadığına bakmak için e-Devlet üstünden inceleme yaptı. Turgut, ismine icra takibi başlatıldığını ve bütün mal varlıklarına el konulduğunu öğrendi. Avukatı aracılığıyla konuyu araştıran Mustafa Turgut, itiraz hakkını ise eline ulaşmayan tebligatlar sebebiyle yapamadı. Turgut, incelemesinde tanımadığı S.A. adlı işi tarafından ismine senet düzenlenerek elden 238 bin TL borç almış gibi gösterilerek hakkında icra takibi başlatıldığını öğrendi. 11 aydır atmadığı imza ve almadığı parayı kanıtlamak için hukuk mücadelesi veren Turgut, adaletin yerini bulmasını istedi. Bütün mal varlıklarını kaybetmeyle karşı karşıya olan Mustafa Turgut, evini geçindirebilmek için bir başka taksi durağında sürücü olarak çalışıyor.

“Paraya ihtiyacım olsa kooperatifim var”

Emekli taksici Mustafa Turgut, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda aracının üstüne bir trafik cezası olup olmadığına bakmak için girdiği e-devlet uygulamasında ismine gerçekleştirilen bir hacizle karşı karşıya kaldığını hatırlattı.

Bu haczin nasıl olduğunu öğrenmek için avukatı aracılığıyla adliyeye geldiğini dile getiren Turgut, “İtirazımızı yapacaktık ama bu süre dolmuş. Sonrasında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bana haciz gönderen şahsı uzaktan yakından tanımıyorum, 10 senedir aynı telefon hattımı kullanıyorum. Bu şahısla bir bağım yok. 6 ay önce kredi çekip, 3 sene boyunca aracımı satamamam çünkü ben ÖTV indiriminden araç aldım. Ama bu şahsın iddiasına göre araç değişikliği için ben ondan para istemişim. O kişiyi ne gördüm ne biliyorum, nede telefon görüşmem var. Herhangi bir bağlantım yoktur” diyerek konuştu.

“Hiçbir yere imza atmadım”

Başına gelen olay hakkında bilgiler veren Turgut, “ A4 kağıdına senettir diyerek yazılmış. Kimlik numaramı yazmışlar, bana bir iş icabı para gerekir olmuş, S.A. adındaki kişiden elden nakit para almışım bir sene sonra ödeyeceğim diyerek. Ben bu şahsı tanımıyorum. Paraya ihtiyacım olursa bankadan, kooperatiflerim var. Şahıstan para alma gibi bir vaziyetim olmaz. Geçmişe dönük tarama yapıyorum, hiçbir yere imza atmadım. Bütün mal varlıklarıma haciz geldi. Ticari aracıma, daireme, dükkanıma satılamaz önlemi konuldu. 8 aydır da ticari taksim bağlı çalışamıyorum. Mağdur oldum. Sorunumun çözülmesi için destek bekliyorum” şeklinde konuştu.

“Şahsı tanımıyorum”

E-Devlet’e bakmasa ismine gelen bu hacizden haberi olmayacağına vurgu yapan Mustafa Turgut, “ Bir gün yolcum ile giderken aracıma el konulurdu. Farkında değilim hiçbir şeyim, trafik cezam var mı diyerek baktım bu olayla karşılaştım. İtiraz ettik ama tebligattaki itiraz süresini kaçırmışız. Tebligattan haberim yok. Benim kimseye borcum yok, elden nakit parada almadım. Bunu öne süren şahsı da tanımıyorum. Bu olaydan sonra sinir ve stres sebebiyle aşırı bir kilo verdim. Aracım var çalışamıyorum. Bu borcu kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

“Patrondu işçi oldu”

Turgut, bir senedir büyük bir şokun içinde olduğunu söyleyerek adaletin yerini bulmasını istedi. Kendi ticari taksisini çalıştıramadığını söyleyen Turgut, başka bir durakta şoförlük yaptığını sözlerine ekledi.

“Soruşturma devam ediyor”

Mustafa Turgut’un avukatı Yusuf Karaşahin, müvekkilinin olayı e-devlet üstünden öğrendiğini hatırlatarak, “ Dosyayı inceledik, tebligat almadığını belirledik. Dosyaya bakıldığı zaman ise tebligatın yapıldığını itiraz sürelerinin geçmiş olduğunu gördük. Bununla alakalı usulsüz tebligat yapılığı için dava açtık. Hemen arkasından dolandırıcılıkla alakalı suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim evraktaki imzayı kendisinin atmadığını ve karşı taraftaki şahsı da tanımıyor. Borcumuzun olmadığına dair menfi tespit davası açtık. Süreç devam ediyor ama müvekkilim ciddi oranda mağdur oldu” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.