adplus-dvertising

Antalya’da denize atılan atıklar caretta carettaları öldürüyor!

Plastik atıklar deniz canlılarının sonunu getirmeye devam ediyor. Antalya’nın Manavgat ilçesinde denize atılan atıklar nedeniyle 4 adet caretta caretta telef olmuş halde kıyıya vurdu.
Takip et
Antalya’da denize atılan atıklar caretta carettaları öldürüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı tarafından caretta carettaların yumurtlama zamanının yaklaşması nedeni ile Manavgat ilçesindeki sahillerde kontroller yapıldı. Yapılan kontrollerde, telef olarak kıyıya vurmuş 4 tane caretta caretta kaplumbağası bulundu.

Caretta carettaların telef olma nedenlerinin tespiti maksadıyla alakalı kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçilerek çalışmalar yapıldı. Çalışmalarda; daha önceki vakalardan da bilindiği gibi, denize atılan naylon poşetlerin ve plastik atıkların bu canlılar tarafından yiyecek zannedildiği ve bağırsaklarını tıkadığı bu atıklar yüzünden deniz kaplumbağalarının beslenemedikleri ve belli bir müddet sonra da hayatlarını yitirdikleri belirlendi.

Kaplumbağaların yumurtlama dönemi yaklaştığından Antalya Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi tarafından devriye faaliyetleri arttırıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.