Antalya’da Çöp Evde Yaşayan Çocuklar

Antalya Manavgat'ta bir eve ihbar üzerine giden basın mensupları evin halini görüntüledi. Evde yaşayan çocuklar Sosyal Hizmeteler ekiplerine teslim edildi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ev sahibinin ihbarı üzerine eve giden basın mensupların yaşanamayacak halde olan evi görüntüledi. Çöp evde üçü çocuk toplam 6 kişinin yaşadığı tespit edildi. Apartmanın zemin katında bulunan dairede anneanne, anne ve teyze ile birlikte üç çocuk yaşıyor. Basın mensupları kokudan girilemeyecek halde olan eve girerek evi görüntüledi. Görüntülerde, tüm odalarda çöplerin bulunduğu ve çocukların sağlıksız bir ortamda uyuduğu görüldü.


Çocukların sağlıklı bir ortamda gelişmesi için olaya el koyan Manavgat Kaymakamlığı çocukları devlet korumasına aldı. Olayı haber alan teyze eve gelerek, basın mensuplarına ve ev sahibine tehditler etti.

DEVLET ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKMALI

Basın mensuplarına haber veren ev sahibi Arif Öz yaptığı açıklamada, su ve elektriğin kesildiğini öğrenince eve geldiğini belirtti ev eve girince karşılaştığı manzara ile şaşkına döndüğünü söyledi. Kira ya da başka bir şey derdinde olmadığını ifade eden ev sahibi çocukları düşündüğünü belirterek, “Bu pisliğin içerisindeki çocuklara devletimiz acilen sahip çıkmalı”. dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı