adplus-dvertising

Antalya’da çocukların sus havuzunda tehlikeli serinliği

Antalya’da okulların kapanması ile beraber sıcak havalarda serinlemek isteyen çocuklar, parkların içerisinde bulunan sus havuzlarına akın etti. Uyarıları dikkate almayan çocuklar yarım metre derinliğindeki havuza tehlikeli atlayışlar da gerçekleştirdi.
Takip et
Antalya’da çocukların sus havuzunda tehlikeli serinliği
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da Haziran ayında sıcak havadan bunalan bazı çocuklar, denize gitmek yerine parklardaki süs havuzlarında serinlemeyi tercih etti. Şehirde hava sıcaklığı 28 derece, nem oranıysa yüzde 69 olarak ölçülürken, Muratpaşa ilçesine bağlı Muratpaşa Mahallesindeki Tarık Akan Parkı’na gelen ve yaşları 10-12 arasında değişen çocuklar, giysilerini çıkarıp süs havuzuna girdi. Hijyenik olmayan havuzda uzun zaman yüzen çocuklar, akrobatik atlayışlar gerçekleştirdi.

Antalya’da çocukların sus havuzunda tehlikeli serinliği

Uyarı levhasını dikkate almadılar

Çocuklar, süs havuzunun hemen yanındaki ‘Havuza girmek tehlikeli ve yasaktır’ yazılı uyarı levhasını dikkate almayarak sus maksatlı havuzun içerisine yapılan gemi iskeletinin üstüne çıkarak yarım metre derinliğindeki havuza atladı. Denize uzak olduğu için gidemediklerini söyleyen 13 yaşındaki Doğukan Tuzun, çocuklar için park içerisine havuz yapılmasını istedi. Bir süre daha havuzda serinleyen çocuklar, sonrasında giysilerini giyip parkta oynamaya devam etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.