Antalya’da Bir Hayırsever, Mahallelinin 10 Bin Liralık Borcunu Ödedi

Antalya’da bir hayırsever, bakkalda bulunan veresiye defterindeki tüm borçları ödeyerek mahallenin borçlarını kapattı.

Antalya’nın Muratpaşa Soğuksu Mahallesi’nde bulunan bir bakkalın veresiye defteri adını açıklamayan bir hayırsever tarafından ödendi. Veresiye defterindeki  toplamda 10 bin liralık borcu ödeyen hayırsever isminin açıklanmasını istemedi.

Bakkal sahibi Osman Cengiz ile irtibata geçen hayırsever Cengiz’in hesabına havale yaparak tüm borçları sildirdi. Borçların ödenmesinin ardından Cengiz, bakkalın girişine “Tüm borçlarınız hayırsever bir vatandaş tarafından ödenmiştir. Borcunuz yoktur.” yazılı bir pankart astı.

MAHALLELİ ŞAŞKIN

Bakkalın girişinde yazılı olan pankartı gören mahalleli şaşkınlıklarını gizleyemedi. Cengiz ise borcun tek seferde ödenmesinden mutlu olduğunu dile getirerek “ Oğlumun düğünü vardı. Bu ödeme sayesinde elime toplu para geçti, iyi oldu. Borcu ödeyen kişi adını benimle paylaşmadı kim olduğunu bilmiyorum. Ama mahallelinin hayır duasını aldı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bakkala borcu olan mahalle sakinleri borçlarının ödenmesinin çok güzel bir davranış olduğunu söyleyerek kimliği gizli hayırsevere dua ettiklerini belirtti.

Antalya’da Bir Hayırsever, Mahallelinin 10 Bin Liralık Borcunu Ödedi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı