Antalya’da “balon balığı yiyerek zehirlendi” mesajına belediyeden açıklama!

Antalya’nın Kaş ilçesinde gemi personelinin yedikleri balon balığından zehirlendiği, bir kişinin de öldüğü yönündeki iddiaları yalanlayan Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Sağlık Bakanlığı’nın mesajla ilgili inceleme başlattığını söyledi.
Takip et
Antalya’da “balon balığı yiyerek zehirlendi” mesajına belediyeden açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’nın Kaş ilçesinde dün ‘Kamil Yüceoral’ adlı kullanıcını sosyal medyada ‘Kaş açıklarında demirlemiş olan gemide mürettebattan balon balıklarını yiyenlerin zehirlendiği, bir kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda personelin de hastanede komada olduğu’ yönünde paylaşım yaptı. Kısa sürede yayılan paylaşım korku ve paniğe neden oldu.

BELEDİYE BAŞKANI YALANLADI

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, sosyal medyada yayılan haberin yalan haber olduğunu belirterek, “Öyle bir şey yok. Sağlık Bakanlığı da bu iddiayı ortaya atan kişi hakkında inceleme başlattı. Balon balığı zehirlenmesine ilişkin ne bir başvuru, ne de bu konuda bir yardım talebi yok. Asparagas bir haber. Hem başhekim hem ilçe sağlık müdürümüzle görüştüm ve tamamen asılsız bir haber” dedi.

Antalya’da “balon balığı yiyerek zehirlendi” mesajına belediyeden açıklama!

YETKİLİLER: “TEYİT EDEMEDİK

Kaş ilçesine komşu Demre ilçesinde bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı ve bölgede balon balıkları üzerine de çalışmalar yapılan Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü yetkilileri de sosyal medyada ortaya atılan iddialarla ilgili yaptıkları araştırmalarda bilgilerin doğruluğunu teyit edemediklerini açıkladı. Yetkililer, normalde bu tür bir vaka olduğu zaman kendilerine de bildirildiği ve böyle bir bilgilendirmenin de olmadığını dile getirdi.

112’ye gelen böyle bir ihbar olmadığını belirten Antalya Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal Hülür ise hastanelerde de böyle bir bilgi ve hasta olmadığını dile getirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.