Antalya’da ayakkabısı çıkan hırsız kıskıvrak yakalandı

Antalya’da yaşanan olayda hırsızlık şüphesi ile gözaltına alınan suçlu sağlık kontrolüne götürülmek istendi. Emniyet binasına götürülen suçlu bahçeye getirildiği esnada polislerin dikkatsizliği ve ihmal sonucunda kaçmayı başardı.


Antalya’da ayakkabısı çıkan hırsız kıskıvrak yakalandı

Antalya’da suçlunun emniyet bahçesinde kaçma girişimi polislere zor anlar yaşattı. Bağcıkları alınan suçlu ayakkabılarını sağlıklı bir şekilde giyemedi. Ayakkabılarını giyemeyen suçlu ayakkabılarına bırakarak kaçma girişimini sürdürdü. Ayakkabısı olmayan suçlunun ayağında sadece çorap bulunuyordu. Çorapla koşan suçlu istediği gibi koşamadığı için emniyet mensupları tarafından kısa süre içerisinde yakalandı.

HIRSIZIN KAÇMA ANININ DETAYLARI

Yaşanan olayların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hırsızlık suçu ile gözaltına alınan suçlunun ismi açıklanmadı. Sabah erken saatlerde sağlık kontrolünden geçirilmek istenen şüpheli nezarethaneden çıkarıldı. Asayişin Şube Müdürlüğü binasının çıkışında bulunan kapıdan çıkarılan şüpheli emniyetin bahçesine getirildiğinde polislerin ellerinden kurtulmayı başardı. Bahçe kapısında koşa koşa çıkmaya çalışan şüpheli ayakkabısının bağcıkları alındığı için koşmayı başaramadı. Dengesini kaybeden şüpheli yere düştü. Yere düşen şüpheli ayağa kalkmayı başarsa da polis ekipleri tarafından kısa sürede yeniden yakalandı. Suçlunun ellerinde kelepçe olmaması polis ekiplerinin yoğun eleştiri almasına neden oluyor. Ancak suçlu kaçmayı başaramadığı ve hemen de yakalandığı için bu eleştirilerin kısa sürede unutulduğu görülüyor. Emniyet mensupları tarafından yeniden yakalanan şüpheli ters kelepçelenerek Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şüpheli burada suçunu çekmesi için nezarethaneye gönderildi.

EMNİYET MENSUPLARININ HATASI VAR

Antalya’da yaşanan olayda hırsızlık şüphesi ile yakalanan suçlunun polis ekiplerinin elinden kaçmasında ekiplerin ciddi hatalarının olduğunu görülüyor. Şüphelinin emniyet mensuplarının silahını alarak kaçabileceği de göz önünde bulunduruluyor. Bu hataların göz önünde bulundurularak emniyet mensuplarının daha dikkatli olmaları ve şüphelileri kelepçeleyerek ilgili alanlara götürmeleri gerektiği bir kez daha açığa çıkıyor.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.