Antalya’da 88 yaşındaki kadına tecavüz eden şahsa 18 yıl hapis cezası!

Antalya’da 8 senedir beraber yaşadığı kadının 88 yaşındaki annesi Z.K.’ye 3 sene önce cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan 53 yaşındaki Mülayim K., 18 sene hapis cezasına çarptırıldı.
Takip et
Antalya’da 88 yaşındaki kadına tecavüz eden şahsa 18 yıl hapis cezası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İğrenç olay, 23 Eylül 2018 günü saat 12.00 sıralarında, Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşandı. Evde temizlik yapan Y.K. (53), çöp dökmek için dışarı çıktığında, evde olduğunu düşündüğü annesi Z.K. ile karşılaştı. Nereden geldiğini sorduğu annesinin “Kızım bir adam beni kötüledi. Birlikte oldu. Beni otomobilden indirdi” sözleri üstüne Y.K., bunu kimin yaptığını sordu. Z.K., kimin yaptığını bilmediğini belirtti. Y.K., annesinin cinsel saldırıya uğramış olabileceğini düşünerek, muayene için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü.

‘SENİN İMAM NİKAHLI EŞİN YAPTI’

Muayene sonrası Z.K., kızına, “Bunu, senin beraber olduğun imam nikahlı eşin Mülayim K. yaptı” şeklinde konuştu. Y.K., eve geldiklerinde 8 senedir beraber yaşadığı Mülayim K.’ye vaziyeti sordu. Mülayim K.’nin “Ben bu şekilde bir leke ile yaşayamam. Ne yapılacaksa yapılsın. Ben aklanmak istiyorum” demesi üstüne ertesi gün polis merkezine gitmeye karar verildi. Mülayim K. ile beraber saat 12.00 sıralarında polis merkezine giden Y.K., annesinin başına geleni anlatarak, “Annem bana bunu yapanın dini nikahlı eşim Mülayim K. olduğunu belirtti. Eşim ise bunu reddetti. Annem cinsel saldırıya uğradıysa, bunu yapan kişiden şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

‘GÖRDÜĞÜ RÜYANIN ETKİSİNDE OLABİLİR’

Mülayim K. ise savunmasında, olay tarihi ve saatinde komşusunda olduğunu, sonrasında evine giderek uyuduğunu belirtti. Z.K.’nin başına gelenleri çocuklarının kendisini uykudan uyandırması ile öğrendiğini iddia eden Mülayim K., “Z.K. 85-90 yaşlarında. Konuşmaları tutarsız. Gördüğü bir rüyanın etkisinde kalmış olabilir” şeklinde konuştu.

2 SAAT SONRA İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Aynı gün saat 13.40 sıralarında tekrardan polis merkezine giden Y.K., ifadesini değiştirdi. Bu defa eşini aklayan ifade veren Y.K., “Mülayim olay günü evdeydi. Kısa süreliğine komşumuz Yılmaz’ın evine gitmişti. Annem ise sabah evden çıktı ve geç vakitte geldi. Bu sebeple, Mülayim’in anneme tecavüz etmiş olma olasılığı yok” şeklinde konuştu.

Y.K., annesinin rahatsızlığı sebebiyle hayali olarak bir şeyler söylemiş olabileceğini öne sürdü.

‘SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM’

Soruşturma kapsamında Mülayim K. ile ilgili iddianame hazırlandı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede savcıya da ifade veren Mülayim K., eşinin annesini hastaneye götürürken ağzından kendi isminin çıktığını söyleyerek, “Çocuklarım anneannelerinin ağzından benim adım çıkınca ‘Baba emniyete git ifade ver. Kendini temize çıkar’ şeklinde konuştu. Bunun üstüne eşimle polise gittik. Üstüme atılan suçlamayı kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

SVAP ÖRNEĞİNDE TESPİT EDİLDİ

Cumhuriyet Savcısı iddianamede, şikayetçi sıfatıyla dosyada yer verilen Y.K.’nin eşini suçtan kurtarmak için ek ifade verdiğine vurgu yaparak, ifadelerin birbiriyle çelişkili olduğuna dikkat çekti. Cumhuriyet Savcısı öte yandan olay günü mağdurdan hastanede alınan anal svap örneği ile vajinal svap örneğinde, zanlıdan alınan sıvı kan örnekleri ile elde edilen genotiplerin karışık olarak bulunduğunun belirlendiğini belirtti. Savcı, bir tüm olarak değerlendirildiğinde, zanlının üstüne atılı özellikli cinsel saldırı suçunu işlediğine kanaat getirildiğini kaydetti.

18 SENE HAPİS CEZASI VERİLDİ

Antalya 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, 5’inci duruşmada son buldu. Mahkeme savcısı, sanığın, beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak vaziyette bulunan mağdur Z.K.’ye yönelik özellikli cinsel saldırı suçundan cezalandırılmasını istedi. Sanık ise son sözünde, suçsuz olduğunu belirtti, beraatını istedi.

Mahkeme heyeti sanık Mülayim K.’nin mağdur Z.K.’ye yönelik ‘vücuda organ sokmak suretiyle özellikli cinsel saldırı’ suçunu işlediğine kanaat getirerek, önce 12 sene hapis cezasına çarptırdı. Eylemin beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak vaziyette bulunan kişiye karşı işlenmiş olması sebebiyle verilen cezayı yarı oranında artıran mahkeme heyeti, Mülayim K.’yi 18 sene hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme cezada indirime gitmedi.

Adli kontrol kararı ile tutuksuz yargılanan Mülayim K., hükmün açıklanması ile beraber tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.