adplus-dvertising

Antalya’da 4 çocuk annesi kadın eşyalarıyla birlikte dışarda kaldı

Antalya’da yaşayan 4 çocuk annesi kadın, 2 çocuğunun kavgasından kaynaklanan gürültü sebebiyle 2 senedir oturduğu kiralık evinden çıkarıldığını öne sürdü.
Takip et
Antalya’da 4 çocuk annesi kadın eşyalarıyla birlikte dışarda kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muratpaşa ilçesi Etiler Mahallesi 855 Sokak üstünde bulunan apartmanın giriş katını 2 sene önce kiralayan Remziye Aslan’ın kira kontratı geçtiğimiz sene Aralık ayında bitti. Bunun üstüne Aslan, ev sahibi ile tekrar anlaşarak 6 aylık bir kontrat daha imzaladı. Kontrat, geçtiğimiz Haziran ayında son buldu. Ev sahibi, Aslan’a çıkması için tebligatlar gönderdi. Aslan ise gidecek yeri olmadığını söyleyerek bin 250 TL kira tutarını ev sahibine yollayarak evde oturmaya devam etti. Bugün eve gelen icra memurları ise mahkeme kararı ile evi boşalttı.

Bir çocuğu lösemi tedavisi görüyor

3 erkek, 2 kız olmak üzere 5 çocuğu olan Aslan, bir çocuğunu geçtiğimiz sene kaybettiğini belirtti. Aslan, 1 çocuğunun madde bağımlısı olduğunu, öbür bir erkek çocuğunun ise lösemi tedavisi gördüğünü söyleyerek, “2 kız çocuğum ise eğitim öğretimine devam ediyor” şeklinde konuştu.

Antalya’da 4 çocuk annesi kadın eşyalarıyla birlikte dışarda kaldı

“Bin 250 TL’den ödemeye devam ediyordum”

Yaşadıklarını anlatan Remziye Aslan, “2020’de evi kiraladım. Geçen Haziran ayında kontratım bitti. Çıkmam için 6 ay daha kontrat yapmıştık. Ben de Haziran ayında çıkamayacağını belirtmiştim. Bin 250 TL’den ödemeye devam ediyordum. Bir anda avukat ile birlikte icra ekibi gelerek evi boşaltmam gerektiğini söylediler” şeklinde konuştu.

“Ben ne yapacağımı bilmiyorum”

Kendisine yardım edilmesini isteyen Aslan, “Ben ne yapacağım? 2 adet okuyan kızım var. Bir adet lösemi tedavisi gören oğlum var, bir tanesi de madde tedavisi görecek. Çalışanım yok. Bir oğlumu da kaybettim. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Gidecek yerim yok. En azından kiranın artırılmasını istedim, kabul etmediler. Taşınmak için ev yok. Ben her yere başvurdum. İki kardeş evde kavga ediyor. Yönetici, ev sahibine belirtiyor. ‘Evde gürültü var, istemiyoruz’ demiş. Ev sahibi de buna istinaden evi boşaltmamı istedi” şeklinde konuştu.

Antalya’da 4 çocuk annesi kadın eşyalarıyla birlikte dışarda kaldı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.