adplus-dvertising

Antalya’da 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan gaz sızıntısında işleme müdürü tutuklandı

Antalya’da 2 kişinin ölümü 13 kişinin de yaralanmasıyla neticelenen gaz sıkıntısı sonrası gözaltına alınan fabrikanın ortağı ve aynı zamanda işleme müdürü olan şüpheli tutuklandı.
Takip et
Antalya’da 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan gaz sızıntısında işleme müdürü tutuklandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, önceki gün saat 16.30 sırasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi 3. kısımdaki kimyasal gübre imalatı yapan bir fabrikada yaşandı. Kimyasal maddelerden sızan gaz sebebiyle fabrikadaki işçilerin rahatsızlanması üstüne vaziyet 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. Yoğun gaza maruz kalan 5 işçi fabrikada baygınlık geçirdi.

İşçilerin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunmasıyla bölgeye jandarma, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptığı kontrolde Ferhat Ertuğrul (36) ve Emrah Yiğit’in (44) yaşamını yitirdiğini tespit ederken, 3 işçiyi ise ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Gazdan hafif etkilenen öbür işçiler ise dışarı çıkarıldı. Öbür işçilere ambulanslarda müdahalede bulunuldu.

Olaya ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma neticelendi. Aynı gün nöbetçi Antalya savcısı tarafından bilirkişi eşliğinde olay yerinde yapılan inceleme ve soruşturma çerçevesinde gene aynı gün gözaltına alınan işletme ortağı ve aynı zamanda işletme müdürü olan ismi açıklanmayan şüpheli Antalya nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “Taksirle Birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak” suçundan tutuklanarak cezaevine yollandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.