adplus-dvertising

Antalya’da 11 aylık bebeğe saldıran Pitbull, param parça etti!

Antalya’da pitbull cinsi köpek, market içinde saldırdığı 11 aylık Sadrettin bebeğin yanağını ve kulağını kopardı, oğlunu kurtarmak isteyen Hasan Kaçar’ı (33) ise kolu ve bacağından ısırdı. Köpeğin sahibinin serbest bırakılmasına tepki gösteren Kaçar, “Oğlum yaşamı boyunca bu izleri taşıyacak. Köpeğin sahibinin ceza almasını istiyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Antalya’da 11 aylık bebeğe saldıran Pitbull, param parça etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 7 Ekim günü saat 19.30 sıralarında, Konyaaltı ilçesinde yaşandı. Market işleten Hasan Kaçar’ın eşi Sevim Kaçar (26), 11 aylık bebeği Sadrettin ile beraber markete geldi. Bu esnada sahibinin market önünde tasmasını bıraktığı pitbull cinsi köpek, Sadrettin bebeğe saldırdı. Sesleri duyup gelen bebeğin babası Hasan Kaçar da köpeğin saldırısına uğradı. Köpek Sadrettin bebeğin sol yanağını ısırıp kulağını kopardı, babasının ise kolu ve bacağını ısırdı. Saldırı sonrası sahibi köpeği alıp uzaklaşırken, Hasan Kaçar ile oğlu ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Burada yanağına ve kulağına onlarca dikiş atılan bebek ile babası, tedavilerinin sonrasında taburcu edildi. Hasan Kaçar, köpeğin sahibinden şikkayetçi oldu.

‘TASMAYI BIRAKINCA SALDIRDI’

Olayın şokunu üstünden atamadığını söyleyen Hasan Kaçar, “Eşim Sevim, kucağında bebekle müşteriye bakmak için markete girdi. Köpek sesleri geliyordu. Ben de marketin ön tarafa geldim. Köpek, sahibiyle beraber geliyordu fakat ağzında herhangi bir koruması yoktu önce başka bir köpekle kavga ettiler. Daha sonra adam köpeğini tasmasından tutup bizim girişe köpekle beraber geldi. Orada tasmasını bırakınca market içine giren köpek, direkt benim bebeğimin üstüne gitti. Yüzünü parçaladı, arkasından yetişmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Bu defa bana saldırdı. Bacağımı ve kolumu ısırdı. Çok uğraştım ama beni bırakmadı. 15-20 metre kadar sürükledi. Güçlükle elinden kurtuldum” diyerek konuştu.

‘YAŞAMI BOYUNCA İZ KALACAK’

Oğlunun vaziyetinin iyiye gittiğini belirten Hasan Kaçar, “İyileşecek ama yaşamı boyunca taşıyacağı iz kalacak. Olay sonrası benim kucağıma bile gelmiyordu. 2-3 gündür yan yana gelmeye başladık. Köyde yetişiyor ama bir hayvan gördüğünde hemen ağlamaya başlıyor. Travma yaşıyor. Bu köpekleri nasıl besliyorlarsa sahip çıkmaları da gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaçar, köpeğin sahibinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, ceza almasını istediğini belirtti.

‘KÖPEKLE BURUN BURUNA GELDİK’

Sevim Kaçar ise olayı unutamadığını dile getirerek, “Köpekle burun buruna geldik. Eşim bağırınca çocuğumu arkadan tutup kaldırdım. İlk başta bir şey görmedim, sonra baktığımda komple elmacık ve çene kemiği görünüyordu, kulağı sallanıyordu. Zorlu bir tedavi sürecine girdik. İnşallah iyi olacak. Fakat yüzündeki iz hep kalacak. Bizim de köpeğimiz var fakat şuanda her şeyden korkuyor. Üstesinden nasıl geleceğiz bilmiyorum” diyerek konuştu.

Öte yandan köpeğin saldırıdan önce sahibiyle markete gidiş anı ve saldırıdan sonra dönüş anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.