Antalya polisinden ‘sigara’ ve ‘maske’ uyarısı

ANTALYA’da polis ekipleri, yaya yoğunluğunun olduğu caddelerde sigara yasağı ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundu. Konyaaltı Sahili’nde yürüyüş yapanları maske takmaları konusunda uyaran ekipler, restoran ve kafe işletmecilerinden müşterilere sigara içmenin yasaklandığına dair bilgi vermelerini istedi.

Antalya’daİl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ‘Koronavirüs Ek Tedbirleri’ konulu genelgesi kapsamında;kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, iş yerleri, fabrikalar ve benzeri tüm alanlarda maske takma zorunluluğunun sağlanabilmesi için sigara içme yasağı getirildi. Sigara içilmesi nedeniyle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları ya daçenelerineindirdikleri belirtilerek, doğru kullanımı sağlamak için alındığı vurgulanankararda, vatandaşın yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklar, meydan ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda sigara içenlere 3 bin 150 lira, ‘Kabahatler Kanunu’nun 32’ncimaddesi gereğince 392 lira idari para cezası uygulanacağı kaydedildi.

UYARI ALINCA MASKEYİ DOĞRU TAKTILAR

Sigara içme yasağının uygulandığı Antalya’da polis ekipleri, kentin işlek yerlerinde denetim yaptı. Konyaaltı Sahili’nde yürüyüş yapanları maske takmaları konusunda uyaran ekipler, restoran ve kafe işletmecilerinden müşterilere sigara içmenin yasaklandığına dairsık sık bilgi vermelerini talep etti. Polisin denetimi sırasında bazı kişilerinmaskeyi çenelerinin altına indirdikleri ya da kollarınataktıklarıgözlendi. Polisin tek tek uyardığı kişiler, daha sonra maskelerini burnunu kapatacak şekilde taktı.

POLİSİ GÖRÜNCE SİGARAYI SAKLADILAR

Polis, kentte yayayoğunluğunun en fazla olduğu Kazım Özalp Caddesi’nde de halkıuyardı. Maske takmayan kişilere uyarıda bulunan polis, sigara içenlere de yasak hakkında bilgi verdi. Polis, vatandaşa bugünden itibaren yayayoğunluğu bulunan alanlarda sigara yasağının başladığını ve idari para cezası uygulanacağını söyledi. Bazı kişilerin isepolisigörünce maskesini takmaya veya sigarasını saklamaya çalıştığı gözlendi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı