Antalya Manavgat’ta yasakları hiçe sayan otel Valilik kararıyla kapatıldı!

Türkiye’nin hepsi için 17 günlük tam kapanma ilan edilmişken Antalya Manavgat’taki bir otelde Hristiyan konuklar için gerçekleştirilen Paskalya kutlamalarına dair görüntüler pes dedirtmişti. Bir müşterinin paylaştığı videoda otel sakinlerinin maske ve mesafe kurallarını hiçe saydığı görülürken konuyla alakalı açıklama yapan Antalya Valisi Ersin yazıcı otelin turizm sertifikasının iptal edilerek kapatıldığını söyledi.
Takip et
Antalya Manavgat’ta yasakları hiçe sayan otel Valilik kararıyla kapatıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı bir otelde dün Ortodoksların kutsal günü olan paskalya için etkinlik düzenlendi. Saat 15.00 sıralarında otel çalışanları tarafından hazırlanan renkli yumurtalar havuz başında dinlenen turistlere verildi. Etkinlik, dün otele giriş yapan Ukraynalı bir kişi tarafından cep telefonuyla çekilerek sosyal medyada paylaşıldı.

GÖRÜNTÜLER TEPKİ TOPLADI

Sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı etkinlikte otel müşterisi oldukları öğrenilen çok sayıda kişi görüntülere yansıdı. Görüntülerde otel çalışanlarının maske takarak servis yaptıkları, etkinliğe katılanların ise önlemleri hiçe saydığı görüldü.

“BELGESİ OLMADIĞI İÇİN FAALİYETİNE SON VERİLECEKTİR”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Denetim neticesinde TSE tarafından bu şirkete verilen turizm sertifikası iptal edilmiştir. Belgesi olmadığı için faaliyetlerine de son verilecektir” açıklamasını yaptı.

İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI

Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Antalya Valiliği ve Manavgat Kaymakamlığı’nca ayrı ayrı inceleme başlatıldı. Gelen ekiplerce denetimlerin sürdüğü otele jandarma ekiplerince de maske ve mesafe kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle idari yaptırım uygulandı.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, otelle alakalı araştırmaların sürdüğünü söyleyerek, “İncelemeler neticesinde alakalı kurumlar lüzumlu olan raporları hazırlar. Jandarma tarafından maske ve mesafe kuralına uyulmadığı için idari yaptırım tutanağı düzenlendi” şeklinde konuştu.

“KARGAŞA SADECE 2 DAKİKA SÜRDÜ”

Isminin açıklanmasını istemeyen otel yetkilisi ise çoğunluğu eski doğu bloku ülkelerinden olmak üzere 500’den fazla yabancı misafirin otelde konakladığını söyledi. Otelde kalan misafirlerin biri hariç hepsinin yabancı olduğunu ve dün Paskalya olduğunu anlatan otel yetkilisi, “Bizim otelimizde kalan misafirlerimiz Ortodoks Hristiyan. Dün onlar için mühim bir gündü. Bu maksatla arkadaşlarımız paskalya için renkli yumurtalar hazırlayıp, misafirlerimize ikram etti. Bu ikramlar başlarken, ilk başta yalnızca 2 dakika süren bir kargaşa ve karışıklık meydana geldi. Toplam ikram süresi 5-6 dakikayı geçmedi. Bu esnada otelimizde konaklayan bir kişi buradan ortalama 1 dakikalık bir görüntü alarak sosyal medyada paylaşmış” şeklinde konuştu.

“1-2 DAKİKA DA OLSA TASVİP ETMİYORUZ”

1-2 dakika bile olsa ortaya çıkan görüntüleri kendilerinin de tasvip etmediğini fakat ara sıra bu şekilde olumsuz vaziyetler olabildiğini ve otelin her yerinde güvenlik kameraları bulunduğu belirten yetkili, “Biz güvenlik kameralarında görüntüyü çeken misafirimizi bulduk. Bölgemizde başka bir 5 yıldızlı otelde animasyonda çalışan Ukraynalı bir erkek. Dün sabahtan Türk bir erkek arkadaşıyla otele giriş yapmış. Hiç pazarlık yapmadan otel ücretini ödemiş. Gün içerisinde birkaç kez resepsiyona gelerek otelde kaç kişi bulunduğunu sormuş. Saat 15.00 sıralarında başlayan paskalya kutlamasında 1 dakikalık görüntü çekerek sosyal medyada paylaşmış” diyerek konuştu.

HİÇ İTİRAZ ETMEDEN OTELDEN AYRILMIŞ

Otel yetkilileri, misafire yaptığı davranışın uygun olmadığını ve otelden ayrılmasını gerektiğini belirterek, ödediği ücreti vererek gönderdiklerini, kendisinin de hiç itiraz etmeden otelden ayrıldığını söyledi.

Antalya Manavgat’ta yasakları hiçe sayan otel Valilik kararıyla kapatıldı!Tam kapanma kuralına uyanları çıldırtacak görüntüler! Otelde hınca hınç dolu parti pes dedirtti

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.