Antalya Gazipaşa’da 8 Günlük Bebeğini Poşetle Boğdu

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 26 yıl önce henüz 8 günlük olan kızını poşetle boğarak öldüren adamın kız kardeşi vicdan azabına dayanamadı ve itiraf etti.
Antalya Gazipaşa’da 8 Günlük Bebeğini Poşetle Boğdu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya Gazipaşa’ya bağlı Kahyalar Mahallesi’nde meydana gelen vahim hadise iddialara göre şöyle gerçekleşti:

A.Ş. ve Z.G., 1992 yılında kaçarak evlendi. Nikahtan yaklaşık 6 ay sonra Z.G., 7 Şubat 1993 tarihinde bir kız çocuğu doğurdu. ‘Fatoş’ ismi verilen kız çocuğu, 8 gün sonra hayatını kaybetti. O dönem ölümü normal olarak görülen bebek, gömüldü ve unutuldu. Fakat vicdan azabından acı çeken ve olaydan tam 26 yıl sonra erkek kardeşini jandarmaya şikayet eden A.Ş.’nin kız kardeşi A.A., bebeğin poşetle öldürüldüğünü iddia etti.

Jandarmaya bildiklerini bir bir anlatan A.A., evlendikten 6 ay sonra bebeğin dünyaya gelmesini bir türlü kabullenemeyen ağabeyi A.Ş.’nin bebekten kurtulmanın yolunu öldürmekte bulduğunu anlattı. A.A., A.Ş. ve Z.G.’nin bebeğin yanına önce sera zehri koyduğunu ve soluyarak ölmesini beklediklerini, fakat bebeğin yaşadığını iddia etti. A.A., bunun üzerine A.Ş. ve Z.G.’nin bebeği bir çöp poşetine koyup, ağzını bağladığını, bebeğin nefessiz kalıp, boğulduğunu ileri sürdü. Daha sonra bebeğin normal sebeplerle ölmüş gibi gömüldüğünü aktaran A.A., A.Ş. ve bebeğin annesi Z.G.’nin birkaç ay sonra anne, baba ve diğer kardeşleriyle kendisine bebekten nasıl kurtulduklarını anlattığını ileri sürdü.

Ağabeyi tarafından tehdit edildiğini belirten A.A. A.Ş.’nin biran önce cezasını çekmesini istediğini söyledi. A.A. yaptığı konuşmada, “Bunu bütün aile bireylerimiz biliyor. Yani ben vicdanen o kadar rahatsız oldum ki; anlatma gereği duydum. Artık anlattım. Ağabeyim tarafından tehdit ediliyorum, hayati tehlikem var. Bir an önce suçlunun cezasını çekmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

  • antalya
  • bebek
  • cinayet
  • gazipaşa
  • poşet
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.