adplus-dvertising

Annesinin elinden tutup sınava götürdü

Kocaeli’de yaşayan iki çocuk annesi 50 yaşındaki Nevin Akgün’ü, 20 yaşındaki oğlu sınava getirdi. Oğluyla sınava hazırlanan ve 1 senede liseyi bitiren Akgün’ün heyecanı gözlerinden okundu.
Takip et
Annesinin elinden tutup sınava götürdü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kocaeli’de de üniversite adayları YKS heyecanı yaşadı. Öğrenciler sınava girerken anne babalar ise kapıda bekleyerek çocuklarının çıkmasını bekledi. Fakat Kocaeli’de farklı bir olay meydana geldi. Bu sefer 50 yaşındaki Nevin Eker sınava girerken 20 yaşındaki oğlu ise kapıda annesinin çıkmasını bekledi.

Annesinin elinden tutup sınava götürdü

“Sınava oğlumla beraber geldim, benim destekçim oldu”

Sınava giren 2 çocuk annesi olan 50 yaşındaki Nevin Eker “Üniversite sınavına girdim. Boşandıktan sonra kendimi okumaya verdim. Sınava oğlumla beraber geldim, kedisi benim destekçim oldu. Liseyi açık öğretimle bir yılda bitirdim. Sonrasında üniversite sınavına hazırlandım. Sınavda matematikte zorlandım neredeyse hiç açmadım ama öbür konuları çözdüm. Bir hedefim var, sözel olarak okumak istiyorum. Okumak istediğim bölümler gastronomi ya da turizm ve otelcilik” şeklinde konuştu.

“Birlikte ders çalıştık”

Sınava annesini getiren ve Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Mustafa Meşhur, “Bugün annemi sınava getirdim ve onun destekçisi oldum. Annem boşandıktan sonra okuma hevesini bizimle paylaştı. Biz de ona lise zamanında çok yardımcı olduk. Birlikte ders çalıştık akşamlara kadar ders videoları izledik. Bugün ise buradayız, sınava geldik. Biz çok mutluyuz o da çok heyecanlı. İnşallah istediği bölümü kazanır biz de ona destek olmaya devam ederiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.