Annesini Tehdit Eden Babasını Öldüren Gence Beraat

İstanbul Beykoz'da sürekli olarak annesini öldürmekle tehdit eden babasını silahla vurarak öldüren 21 yaşındak, Koray A., mahkeme tarafından beraat ettirildi.

Beykoz’da 2 Ocak 2019’da annesini tehdit eden babasını öldüren gence mahkemeden beraat kararı çıktı.


Olay Beykoz Çubuklu mahallesinde yaşandı. 21 yaşındaki Koray A. babasının televizyonda gördüğü kadın cinayeti haberlerini izlerken “Bir gün annenle ben de bu şekilde televizyona çıkacağız” dediğini söyledi. Genç adam babasının annesini öldürmesinden korktuğu için sürekli olarak onların yatak odasının kapısının önünde uyuduğunu söyledi.

ANNESİNİ ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEYEN BABASINI VURDU

Sanık Koray A. babasının sürekli olarak annesini tehdit ettiğini iddia etti. Olay günü yine babasının annesini tehdit ettiğini, “Telefonunda yabancı numara görürsem seni öldüreceğim” dediğini söyledi. Sonrasında babasının öfkeyle mutfağa bıçak almaya gittiğini söyleyen genç adam, bunun üzerine evde bulunan silahla babasına ateş etti. Yaralanan baba daha sonra hayatını kaybetti.

SANIĞIN BERAATİNE KARAR VERİLDİ

Savcı, Koray A. için “üst soydan akrabayı kasten öldürme” suçundan ceza talep etti. Mahkeme heyeti ise sanığın suçu meşru müdafaa çerçevesinde işlediğini belirterek, sanığın beraatine ve tahliyesine karar verdi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı