Yemin Töreninde Hüngür Hüngür Ağladı, Nedenini Duyan Kahroldu

Sivas’ta askerlik eğitimlerinin acemilik kısmını tamamlayan askerler için düzenlenen yemin töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Törende aileleri ile buluşan askerleri gören öksüz bir asker yere çömelerek ağlamaya başladı. Askerin bu durumunu gören vatandaşlar askeri sarılarak teselli etti.

Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası’nda acemiliğini tamamlayan askerler için yemin töreni düzenlendi. Kışla’da bulunan 2 bin 372 asker saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından silahlarına ve Türk bayrağına el basarak yemin etti. Törenin ardından yemin eden askerlere katılım ve başarı belgesi takdim edildi. Geçit töreninin ardından aileleri ile askerlerin buluşma anında duygusal dakikalar yaşandı.


ANNESİ İLE KUCAKLAŞANLARI GÖRÜNCE AĞLAMAYA BAŞLADI

Anneleri ile kucaklaşan arkadaşlarını gören bir asker bu anlarda yere çömelerek ağlamaya başladı. Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker uzun süre göz yaşlarına hakim olamadı. Bu anları fark eden bir aile ağlayan askerin yanına giderek ağlayan askeri teselli etmeye çalıştı. Başka bir asker annesi de ağlayan askere sarılarak “Bende senin annenim.” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı