adplus-dvertising

Annenin ibretlik imtihanı

7 Mayıs 2022, 11:28 tarihinde eklendi
Samsun’da 69 yaşındaki Şahsenem Arslan, ortalama 40 senedir yatalak çocukları ve bacakları kesilen eşine bakıyor.
Takip et
Annenin ibretlik imtihanı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şahsenem ve Yaşar Arslan, 1969 senesinde yaşamlarını birleştirdi. Çiftin bu evlilikten 5 çocukları dünyaya geldi. Biri hafif engelli olan çocukların 4’ü sağlıklı olarak dünyaya geldi fakat 3’ü geçirdiği kas hastalığı neticesi yatalak oldu. 4’ü engelli 5 çocuk annesi 69 yaşındaki Şahsenem Arslan’ın Turan adındaki yatalak oğlu 2020 senesinde yaşamını yitirdi. Şahsenem Arslan şu anda 2 yatalak çocuğu ve 2 bacağı kesilen eşine bakmasıyla inanılmaz bir fedakarlık örneği gösteriyor.

Hakkı ödenemez

Fedakar anne, 46 yaşındaki Nuran Arslan, 40 yaşındaki Nurhan Arslan adlı çocuklarına bakarken en büyük yardımcısı eşi Yaşar Arslan’ın da kısa zaman önce şeker hastalığından dolayı ayakları kesildi. Artık eşine yardımcı olamadığı için gözyaşı döken Yaşar Arslan, eşinin annelik ve eşlik hakkının ödenemeyeceğini belirtti. 40 senedir yatalak olan Nuran Arslan ise annesini çok sevdiğini söyleyerek, yalnızca annesinin değil bütün annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Annenin ibretlik imtihanı

“40 senedir çocuklarıma bakıyorum, Allah bana güç veriyor”

Yaşamının büyük bölümünü yatalak çocuklarına ve eşine bakarak geçirdiğini ifade eden Şahsenem Arslan, “3’ü yatalak 1’i de konuşma özürlü 4 çocuğum vardı. Sağlık problemi olmayan 1 kızım vardı, o evlendi gitti. Yatalak olan oğlum ise 2 sene önce vefat etti. Gene de Allah’ımıza şükür çocuklarım ve eşim hata ama yaradan bana çok bir hastalık vermiyor. Şu anda 2 yatalak çocuğum ve bacakları kesilen eşime bakıyorum. Tamamından de memnunum. 40 senedir yatalak çocuklarıma bakıyorum. Evlat, çok tatlı oluyor. Anneler evlatlarını bırakmasınlar. Eşimin de şeker hastalığından dolayı ayakları kesildi. Ben hala onu ayaklarının üstünde zannediyorum. Eşimin ayaklarının kesildiğine alışamadım. Sürekli eşime sesleniyorum, gelecek zannediyorum ama gelemiyor. Bütün bunlara karşın Allah bana güç veriyor. Çocuklarıma da devamlı, ‘Bana dua edin, ben size bakacağım’ diyorum. Onlar da bana dua ediyorlar. Çocuklarımın duasıyla ayakta duruyorum. Buna da şükür. Anneler Günü’nde de herkes annesinin yanına gitsin. Benim kimsem yok. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Annenin ibretlik imtihanı

“Şahsenem’in hakkını kelimelerle anlatamayız”

Eşinin hakkının ödenemeyeceğini vurgulayan Yaşar Arslan, “Şahsenem’in bizim üzerimizdeki hakkını kelimelerle anlatamayız. Durumumuz belli. Senelerdir bize bakıyor. Benim ayaklarım kesilmeden önce gene halimiz iyiydi ama ayaklarım kesildikten sonra ona yardım edemez oldum. Haftada 3 gün diyalize gidiyorum. Eve girip çıkarken çok zorlanıyoruz. Haberlerde evlatlarını sokağa bırakanları görüyoruz. Bu Şekilde kolay evlat bırakılmaz. Biz o haberleri görünce kendimiz bu halde olsak da çok üzülüyoruz. Zavallı yavruların suçu günahı nedir. Sokağa evlat bırakacak kadar ne olabilir diyerek devamlı düşünüyorum. Biz ve kızlarımızın en büyük hayali Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’a geldiğinde bizlere konuk olması. Kızlarım ve biz kendisini çok seviyoruz. Dünya gözüyle bir defa onu görmek istiyoruz” diyerek konuştu.

Annenin ibretlik imtihanı

Senelerdir yatalak olan Nuran Arslan ise annesinin her gün kendilerine sevgiyle baktığını dile getirerek, “Annemi çok seviyorum. Kendi annem ve şehit anneleri olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı. Fedakar ve cefakar anne Şahsenem Arslan, bütün Anneler Günü’nü kutlayarak hastalarına bakmak ve kuvvetli kalmak için herkesten dua istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.