Anne Yüreği Katil Olmasına İzin Vermedi

Aksaray’da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda anne, oğlunu polise ihbar etmiş ve oğlunun, eşi Kezban Ç. ile kayınbiraderi Hasan Hüseyin S.’yi öldürmeye gittiğini polise ihbar etmişti. İfadesinin ardından serbest bırakılan Koray Ç. (29), ikinci kez gözaltına alındı.

Konya’da yaşayan Koray ve Kezban Ç. çifti geçtiğimiz günlerde tartıştı. 6 ve 8 yaşlarında 2 çocuğu olan çiftin bu tartışma sonrasında evlerini ayırdığı ve kadının çocuklarını da alarak Aksaray’daki ailesinin yanına gittiği öğrenildi. Olay sonrasında Koray Ç. bir süre sessiz kaldı.

AİLESİNDEN ”HELALLİK” İSTEDİ

Koray Ç., şiddetli geçimsizlik sebebiyle ailesinin evine dönen eşi Kezban Ç. ve kayınbiraderi Hasan Hüseyin Ç.’yi arayarak, ”Bekleyin, geliyorum.” dedi. Eşi ve kayınbiraderini öldürmeyi düşünen Koray Ç, ailesinden helallik isteyerek, ”İkisini de temizleyip geleceğim, hakkınızı helal edin.” dedi.

Evden ayrılan Koray Ç., eşinin üstüne kayıtlı olan otomobil ile Aksaray’a doğru yola çıktı. Olayın ehemmiyetini fark eden anne Zehra Ç., polis ekiplerini arayarak oğlunun eşi ve kayınbiraderini öldürmeye gittiğini söyledi. Oğlunun katil olmasını önleyen anne 2 kişinin de hayatını kurtardı.

Anne Yüreği Katil Olmasına İzin Vermedi

Aksaray girişinde otomobili durdurulan Koray Ç., üzerindeki 1 pompalı tüfek bir de bıçakla yakalandı. Koray Ç.’nin yanında 29 tüfek mermisi bulundu. İlk ifadesinin ardından serbest bırakılan Koray Ç., Savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı.

Anne Yüreği Katil Olmasına İzin Vermedi

Hakkında ikinci kez gözaltı ve ardından çıkarılan yakalama kararı ile Konya’da ki evinde yakalanan Koray Ç., gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı