adplus-dvertising

Anne ve oğlu birlikte mezuniyet sevinci yaşadı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nde öğrenim gören 62 yaşındaki Zuhal Apaydın ve 35 yaşındaki oğlu Alper Apaydın beraber mezuniyet sevinci yaşadı.
Takip et
Anne ve oğlu birlikte mezuniyet sevinci yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sayısı milyonlara ulaşan, farklı meslek ve yaş gruplarından öğrencilerin beraber eğitim alabildiği bir model olan Açıköğretim Sistemi, birçok insanın öğretim sürecine katılması için imkan sağlıyor. Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden eğitim alma fırsatı bulan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi öğrencileri sıra dışı hikayeleriyle de alaka odağı oluyor. 2021-2022 senesinde da mezuniyet heyecanı devam eden Açıköğretim Sistemi’nden, 62 yaşındaki anne Zuhal Apaydın ve 35 yaşındaki oğlu Alper Apaydın beraber mezun oldu.

Anne ve oğlu birlikte mezuniyet sevinci yaşadı

“Annemle birlikte mezun olduğumuz için çok heyecanlı ve mutluyuz”

Zuhal Apaydın ve oğlu Alper Apaydın Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden beraber mezun olarak birlikte kep atma sevinci yaşadı. Annesi ile mezun olan Alper Apaydın, “Bizim türlü bahçelerimiz ve tarlalarımız vardı. Bu süreçte hep çiftçilerden yardım alıyorduk. Fakat bazı şeyler içimize sinmiyordu. Sonra annemle birlikte bu konuda Anadolu Üniversitesinde alakalı bir bölümden eğitim alma kararı aldık. Annemin yönlendirmesiyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Tarım Teknolojileri Programına kayıt yaptırdık. Okuduğumuz bölüm yaptığımız iş ile alakalı bizi fazlasıyla donattı. Bugün de mezuniyet mutluluğunu annemle birlikte yaşamaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Anne ve oğlu birlikte mezuniyet sevinci yaşadı

“Mezuniyetimden 40 sene sonra tekrardan üniversiteli olmak beni çok heyecanlandırdı”

Anne Apaydın ise duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Mezuniyetimden 40 sene sonra tekrardan üniversiteli olmak beni çok heyecanlandırdı. Anadolu Üniversitenin kalitesi, çağdaşlığı, verdiği kaynakları ve modern eğitim anlayışı da öte yandan beni etkiledi. Ülkemiz ismine çok gurur işittim. Gençlik ve dünya için ise umutlandım. Herkesin bu eşsiz sistemi değerlendirmesini öneriyorum. Kadın doğum doktoru olarak da hastalarımı bu doğrultuda teşvik ediyorum.”

Evli çift mezun oldu

44 yaşındaki Atilla Özmarangoz İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden, 36 yaşındaki eşi Tuğba Özmarangoz ise İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet töreni coşkusunu aile olarak yaşamaktan çok mutlu olduklarını söyleyen çift, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminin kapsamı ve başarılı eğitim imkanlarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.