Anne ve bebeğini şehit eden terörist öldürüldü!

Son dakika haberine göre Bedirhan bebek ve annesinin şehit düştüğü saldırının faillerinden olan ve gri listede aranan Partizan kod adlı Adil Akyürek isimli terörist, Hakkari kırsalında yapılan operasyonda etkisiz hale getirildi.
Takip et
Anne ve bebeğini şehit eden terörist öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı, 31 Temmuz 2018’de Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya’nın şehit edilmesi olayının failleri arasında olduğu tespit edilen ve gri listede yer verilen terörist “Partizan” kod adlı Adil Akyürek’in ölü ele geçirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, iç güvenlik operasyonları kapsamında Hakkari Yüksekova kırsalında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma komando timlerince düzenlenen operasyonda, 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristin, terörden arananlar listesinde 500 bin liraya kadar ödülle gri listede yer verilen sözde Mirgezer grubu sorumlusu “Partizan” kod isimli Adil Akyürek olduğu belirlendi.

Ölü ele geçirilen teröristin, 31 Temmuz 2018’de Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’nın eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya’nın şehit edilmesi olayının failleri arasında olduğu tespit edildi.

Teröristle, bir RPG-7 roketatar, bir M-16 piyade tüfeği, 5 şarjör, 1 roketatar mühimmatı, 2 el bombası, 1 termal silah dürbünü ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.