adplus-dvertising

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

Antalya’da yaşayan Semih Çınar, 5 yaşındaki çocuğunun annesi tarafından bileklerinin iple bağlandığı ve ellerinin üstünün yakıldığı iddiasıyla çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini talep etti.
Takip et
Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da yaşayan Semih Çınar, 2015 senesinde T.Ç. ile dünya evine girdi. Çiftin 2017 senesinde bir erkek çocukları dünyaya geldi. Semih Çınar, 2019 senesinde eşine anlaşamadığı için boşanma davası açtı. Çocuğun velayeti ise önce babaya, daha sonra görülen dava ardından anneye verildi. Baba Semih Çınar, ocak ayında sömestr tatilinde çocuğunu yanına aldı. İddiaya göre çocuğunun bileklerinde ip izi ve ellerinin üstünde yanık izine rastlayan baba, savcılığa giderek eşi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dün çocuğun eğitim gördüğü kreşe giden polis ekipleri, savcılık talimatı ile çocuğu alarak karakola götürdü. Burada annesine verilmek üzere işlem yapılan çocuk, babanın iddialarıyla alakalı belgeleri ibraz etmesi üstüne savcılık tarafından yurda gönderildi.

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

“Ben çocuğu her aldığımda bacağında ve kollarında izler gördüm”

Semih Çınar, “Eşimle 2015 senesinde evlendim. Evlendikten sonra kendi ailesi ile devamlı bir bağı vardı. Ailesi ne şeklinde konuştu ise yaptı. Bu yüzden bizim evliliğimiz yürümedi. 2017 senesinde oğlum dünyaya geldi. Oğlumla doğdu doğalı hiç ilgilenmedi. Benim annem baktı. Daha sonra ben 2019 senesinde boşanma davası açtım. Kendisi o dönem çocuğu bana göstermedi. Daha sonra da bakamıyorum diye imzalı kâğıt karşılığında teslim etti. Sonra mahkeme velayet için SİR raporu istedi. Kendisi bu görüşmelere de gelmedi. Ben çocuğu her aldığımda bacağında ve kollarında izler gördüm. Bununla alakalı birçok defa şikayette bulundum” şeklinde konuştu.

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

“Hatta ayağını iple kanepeye bağladıklarını biliyorum”

Şiddetin boyutunun giderek artmaya devam ettiğini söyleyen Çınar, “Ben ocak ayında sömestr tatilinde çocuğumu yanıma aldım. Otomobile binince bana bileklerini gösterdi. Ben de bunun ne olduğunu sordum. Oyun oynarken olduğunu belirtti. Korktuğu için bunu belirtti. Eşime sordum, o da aynı şeyleri belirtti. Daha sonra ellerinin üzerine baktım kabarıktı, yanık izi vardı. Ben bir şey demedim. Daha sonra evrakları hazırlayarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundum. Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) oğlumun ifadesi alındı. Adli tıp raporları alındı. Adli tıp raporunda çocuğun bileklerinde iplen bağlanma izleri görüldü. Eşimin ailesinin çocuğuma şiddet uyguladığını, hatta ayağını iple kanepeye bağladıklarını biliyorum” şeklinde konuştu.

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

“Ben çocuğumun annesine teslim edilmesini istemiyorum”

Çocuğunu her zaman koruduğunu söyleyen Çınar, “Çocuğumu eğitim alması için kreşe gönderdim. Bugün kreşe polisler gelerek çocuğumu ağlayarak karakola götürüyorlar. Çocuğumu almaya geldim, savcılık kararı ile anneye teslim etmem gerektiğini söylediler. Bu hangi vicdani değere sığar. Bunu yapan bir kadın olduğu için kimse bir şey yapmıyor. Benim çocuğumun ifadelerinde de var karanlıkta bırakıldığı ve korkutulduğu. Çocuğum gittiği yerlerde bunları anlatıyor. Ben çocuğumun annesine teslim edilmesini istemiyorum. Benim yanımda çocuk dört dörtlük bakılıyor. Ya çocuğu yurda alsınlar ya da bana teslim etsinler” şeklinde konuştu.

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

Çocuğun babaannesi Fatma Çınar ise şunları belirtti:

“Torunumun velayeti önce babadaydı, sonra anneye geçti. Çocuk devamlı işkence görüyordu. Raporlar ile ispatlandı. Çocuğu alınca darp edildiğini gördük. Torunumu biz istiyoruz. Doğduğundan bu yana ben bakıyorum. Ben torunumun eziyet görmesini istemiyorum” şeklinde konuştu.
İhlas Haber Ajansı muhabiri tarafından ulaşılan anne ise konuşmak istemediğini söyledi.

Anne şiddeti iddiasıyla 5 yaşındaki çocuğunun velayetini istiyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.