Anne Demirtaş’tan Erdoğan’a: Oğlumu Bırak, Siyaset Yaptırmayacağım

Selahattin Demirtaş’ın annesi, Cumhurbaşkanı’na seslendi. Oğlunun serbest bırakılmasını isteyen Sadiye Demirtaş “Korkmasın, siyaset yaptırmam” dedi.

Terör suçlaması sebebiyle uzun süredir Edirne Cezaevinde yatan Selahattin Demirtaş’ın annesinden ilginç bir çağrı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen anne Sadiye Demirtaş “Oğlumu bıraksınlar, zaten ona siyaset yaptırmayacağım” dedi. T24’e konuşan, anne Demirtaş, oğlunun serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Oğlunu çok özlediğini dile getiren Sadiye Demirtaş siyaseti hiç sevmediğini ve ilgilenmediğini söyledi. Çocuklarının siyasete girmesini hiç istemediğini dile getiren anne Demirtaş “Erdoğan bey beni dinlesin, korkmasın. Selahattin’e asla siyaset yaptırmayacağım. Oğlum cezaevinden çıkarsa, benim yanımda oturacak” ifadelerini kullandı.

BABA, EŞİ İLE AYNI GÖRÜŞTE DEĞİL

Baba Tahir Demirtaş ise eşinden farklı düşünüyor. Ona göre, oğlu siyasete devam etmeli. Selahattin Demirtaş’ın haksız yere tutuklu bulunduğunu iddia eden Tahir Demirtaş “İnşallah ileride cumhurbaşkanı olacak” iddiasında bulundu. Bu sözlerin üzerine araya giren Sadiye Demirtaş “Cumhurbaşkanlığı da istemem. Onlara kalsın, bize lazım değil” dedi. Meclis’te onaylanan yasa sonrası dokunulmazlıkları kalkan ve aralarında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve İdris Baluken gibi isimlerin bulunduğu 9 HDP milletvekili tutuklanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı