Anne Demirtaş’tan Erdoğan’a: Oğlumu Bırak, Siyaset Yaptırmayacağım

Selahattin Demirtaş'ın annesi, Cumhurbaşkanı'na seslendi. Oğlunun serbest bırakılmasını isteyen Sadiye Demirtaş "Korkmasın, siyaset yaptırmam" dedi.

Anne Demirtaş’tan Erdoğan’a: Oğlumu Bırak, Siyaset Yaptırmayacağım
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Terör suçlaması sebebiyle uzun süredir Edirne Cezaevinde yatan Selahattin Demirtaş’ın annesinden ilginç bir çağrı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen anne Sadiye Demirtaş “Oğlumu bıraksınlar, zaten ona siyaset yaptırmayacağım” dedi. T24’e konuşan, anne Demirtaş, oğlunun serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Oğlunu çok özlediğini dile getiren Sadiye Demirtaş siyaseti hiç sevmediğini ve ilgilenmediğini söyledi. Çocuklarının siyasete girmesini hiç istemediğini dile getiren anne Demirtaş “Erdoğan bey beni dinlesin, korkmasın. Selahattin’e asla siyaset yaptırmayacağım. Oğlum cezaevinden çıkarsa, benim yanımda oturacak” ifadelerini kullandı.

BABA, EŞİ İLE AYNI GÖRÜŞTE DEĞİL

Baba Tahir Demirtaş ise eşinden farklı düşünüyor. Ona göre, oğlu siyasete devam etmeli. Selahattin Demirtaş’ın haksız yere tutuklu bulunduğunu iddia eden Tahir Demirtaş “İnşallah ileride cumhurbaşkanı olacak” iddiasında bulundu. Bu sözlerin üzerine araya giren Sadiye Demirtaş “Cumhurbaşkanlığı da istemem. Onlara kalsın, bize lazım değil” dedi. Meclis’te onaylanan yasa sonrası dokunulmazlıkları kalkan ve aralarında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve İdris Baluken gibi isimlerin bulunduğu 9 HDP milletvekili tutuklanmıştı.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Hasan bahtiyar
23 Haziran 2019, 15:42 tarihinde yazildi

Yahu teyze, senin oglun siyaset yapmiyordy ki? Allahim , yasli kadini da kandirmislar, agizi olan siyasetxi degil teyzem senin oglan, kürt türklerine zülüm ediyor, zorla , ypg,pkk ya hizmet rusvet ve oglun harac kestiritordu , Bakin benim babam dedelerim de kürtce konusurlardi, bizler Turkuz, Ben islamci mesevsiz bir muslimanim Ailem de oyledir, Simdi turk cumhuriyetini Kemal Ataturk kurmus tur, eger kenal degilde bugun turkiye Turmen olsa idi ozaman bense turkmek ama bugun burasi azarbijcan olsa idi ozaman dende kurdistan olsa idi bende kurdistan , bugun burasi TURKCUMHURIYETI oldugu icin bende Turkum, kürce lehcesini konusmam uada atalrimin bilmesi onlarda bize Turklugu ogretmistir.. lutfen kurt turk sikintisi yaratan Kürtce konusan millet e sesleniyorum, kula kulluk etmeyin, Allah hakikat, obur yanda hesap bugu AKP CHP YPG herkes herkes hesap verecek kurtulus, Allah ve onun yolu zulum eden olmayin dostluk kardeslil ile savasin..

  • Cevapla
  • 0