Anketlere göre Erdoğan’ın rakibi Ekrem İmamoğlu!

Metropoll Araştırma yaptığı son ankette vatandaşlara “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıktığı takdirde şansı en yüksek aday kim?” sorusunu yöneltti. 28 ili kapsayan incelemeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı aday olması muhtemel adlardan en şanslı olanın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu neticesi çıktı.
Takip et
Anketlere göre Erdoğan’ın rakibi Ekrem İmamoğlu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erken seçim münakaşaları devam ederken, muhalefete yakınlığıyla bilinen Metropoll Araştırma yaptığı son anketin neticelerini kamuoyu ile paylaştı. 16-21 Haziran tarihleri arasında 28 ilde örnekleme taktiğiyle yapılan incelemeye bin 752 kişi katıldı. Bilgisayar destekli telefon anketi taktiğiyle düzenlenen incelemeye +/- 2.34 hata payı verildi.

ERDOĞAN’A KARŞI EN ŞANSLI ADAY KİM?

Incelemeye katılanlara “Olası Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın karşısına çıktığı takdirde şansı en yüksek aday kim? Ekrem İmamoğlu mu, Mansur Yavaş mı, Meral Akşener mi yoksa Kemal Kılıçdaroğlu mu?” sorusu yöneltildi.

Anketin neticelerine göre;

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yarıştığı takdirde Erdoğan oyların yüzde 38’ini, Ekrem İmamoğlu ise yüzde 49.7’sini alıyor.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yarıştığı takdirde Erdoğan oyların 37.5’ini, Yavaş ise 49.3’ünü alıyor.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti lideri Meral Akşener yarıştığı takdirde Erdoğan oyların yüzde 38.5, Akşener ise 42.2’sini alıyor gözüküyor.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yarıştığı takdirde Erdoğan oyların 42.5’ini, Kılıçdaroğlu ise 39.7’sini alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.