adplus-dvertising

Anket sonuçlarını gören Devlet Bahçeli’yi sinir bastı! Yüzde 11’in üzerinde oy bekliyor…

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz haftalarda anket firmalarına “Kokuşmuş araştırma firmaları, 2023’te sokağa çıkacak yüzünüz kalmayacak” diye sert çıkmıştı. Bahçeli’nin elindeki anketlerin ise MHP’yi yüzde 11’in üstünde gösterdiği ve parti kulislerinde 2018 seçimlerindeki yüzde 11’lik oydan daha yukarı bir oy alınacağı görüşünün hakim olduğu öğrenildi.
Takip et
Anket sonuçlarını gören Devlet Bahçeli’yi sinir bastı! Yüzde 11’in üzerinde oy bekliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, geçtiğimiz haftalarda kendilerini yüzde 5.4 olarak gösteren bir anket firmasına sert çıkmış ve “Sürekli servis edilen ve sistematik hale gelen algı operasyonlarıyla kamuoyu nezdinde partimizin eridiğini, gerilediğini yazan kokuşmuş araştırma firmaları CHP Genel Merkezi’nde mi yoksa Kandil’de mi? geziyorsunuz” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’NİN ELİNDEKİ ANKETLER YÜZDE 11’İN ÜZERİNDE

Mhp lideri Bahçeli’nin bu çıkışının arkasında yatan sebepler de çok geçmeden gün yüzüne çıktı. Buna göre MHP Genel Merkezi’nin de sık sık anket çalışması yaptırdığı ve bu anketlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 11 ve üstünde olduğu iddia edildi.

KULİSLERDE HEDEF 2018’İN ÜZERİNE ÇIKMAK

2018 seçimlerinde de aldığı yüzde 11’lik oy sürpriz olarak değerlendirilen MHP’de milletvekilleri arasındaki konuşmalar da kulislerden sızdı. İddiaya göre parti kulislerindeki hedefin, 2018 seçimlerindeki oy oranının üstüne çıkmak olduğu kaydedildi.

MAKSAT İLK TURDA SEÇİMİ BİTİRMEK

MHP kulislerinde konuşulan bir öbür konusu ise 2023 seçimleriyle alakalı. Milletvekillerinin 2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura bırakılmaması yönünde görüş birliğine vardığı aktarıldı. MHP, ilk turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tekrardan seçtirmeyi hedefliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.