adplus-dvertising

Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun kaç yaşında ve aslen nereli?

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları arasında Ankaralı Coşkun da yer alıyor. Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunudur. Babasına da müzik aşkı yine çok usta bir virtüöz olan dedesi Haydar Direk’ten kendisine geçmiştir.
Takip et
Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun kaç yaşında ve aslen nereli?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara havası türküleri seslendiren Ankaralı Coşkun’un en popüler şarkıları arasında “Ankara’nın Bağları” yer alıyor. Ankara’nın Bağları türküsü 2013 ve 2014’te Google’da dünya çapında en çok aranan ilk 10 eserden biri oldu. Coşkun tarafından seslendirilen bu türkü “Medcezir”, “Kardeş Payı” gibi birden fazla popüler dizide kullanıldı.

Küçük yaşlardan beri müzik ile iç içe olan Ankaralı Coşkun 8 yaşına geldiğinde babası ile düğünlere gitmiş ve türkü okumaya başlamış. Müzikle çocukluktan beri ilgilenen Ankaralı Coşkun şimdilerde ünlü bir sanatçı. Ankaralı Coşkun Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunudur. İşte merak edilenler…

Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun kaç yaşında ve aslen nereli?

ANKARALI ÇOŞKUN SOYADI NEDİR?

Ankaralı Coşkun olarak tanınan şarkıcının ismi Coşkun Direk’tir.

ANKARALI ÇOŞKUN KİMDİR?

Ankaralı Coşkun, 20 Nisan 1977 yılında dünyaya geldi.

Ankaralı Coşkun sahne adı olarak seçtiği  için ve Ankara’da sahne aldığı için değil gerçekten Ankaralıdır.

Babası Ali Direk, hem çok iyi bir bağlama virtüözü, hem de birçok sanatçının okuduğu eserlerin sahibidir.

Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunudur. Bağlama ile ilk tanışması 5 yaşında gerçekleşmiştir.

Birçok ünlü sanatçının eserlerini yazan babası Ali Direk sayesinde sanatçı çocukluğundan itibaren müzikle iç içe olmuştur.

5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile “Zühtü” türküsünü çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun, henüz 8 yaşındayken babasıyla birlikte düğünlerde saz çalıp türküler okumaya başladı.

4 Nisan 1977 Ankara doğumlu Ankaralı Coşkun 44 yaşındadır. Ankaralı Coşkun’un babası Ali Direk, hem çok iyi bir bağlama virtüözü hem de birçok sanatçının okuduğu eserlerin sahibidir.

Ankaralı Coşkun daha bebekken babasından bağlamayı alıp çalmaya başladı. 8 yaşına geldiğinde saz çalıp türküler söylemeye başlayan Ankaralı Coşkun, daha iyi türkü söylemek için saatlerce çalıştı.

Ankaralı Coşkun’un ilk albümü 19 yaşındayken çıktı. “Vay Seni Vay Vay” albümünü müzikseverlerle buluşturan Ankaralı Coşkun, asıl çıkışını 2001 yılında çıkan Best Of Sincan 2 albümünde okuduğu “Çilli Horozum” türküsüyle yaptı. Usta dediği birden fazla sanatçının da yer aldığı albüm ile Ankaralı Coşkun, adını geniş kitlelere duyurdu.

2003’te “Yapmazdım – Pire” adlı 3. albümünü, 2005’te “Yalan mı – Ağır Abi” adını verdiği 4. albümünü, 2007’de “Karaçalı” adlı 5. albümünü, 2009’da “Bana ne” adını verdiği 6. albümünü çıkaran Ankaralı Coşkun kendisini tüm Türkiye’ye hatta Türkiye’yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı 7. albümü olan “Ankara’nın Bağları” nı ise 2011 yılında çıkardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.