Ankara’dan sonra İstanbul’da da pide fiyatı 1 TL oldu

Ramazan ayına girmemize sadece 1 gün kala İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Halk Ekmek şirketinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada 2018 yılında geçerli olan Ramazan pidesi fiyatının bu yılda geçerli olacağı kamuoyu ile paylaşıldı. 300 gr Ramazan pidesi 1 TL’den satılacak.


Ankara’dan sonra İstanbul’da da pide fiyatı 1 TL oldu

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş talimatı ile ekmeğe zam gelmeyeceği haberini sizlerle paylaşmıştık. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışan İstanbul Halk Ekmek şirketinden yapılan açıklamaya göre Ramazan ayında satılacak 300 gr’lık pidenin fiyatı sadece 1 TL olacak.  Vatandaşın son günlerde ekonomik sorunlar yaşaması ve her şeye zam gelmesi karşısında bu haber bir ilaç niteliğinde oldu. İstanbul’un her mahallesinde bulunan Halk Ekmek bayileri üzerinden alabileceğiniz Ramazan pidesi sadece 1 TL olacak.

POŞETİNİ GÖTÜRMEYEN FAZLA PARA VERECEK

İstanbul Halk Ekmek bayilerinde poşet satın almak isteyen kişiler 25 kuruş vererek poşet almak zorunda olacaklar. Şuanda İstanbul’da marketten yada Halk Ekmek bayilerinden alışveriş yapan vatandaş poşetleri ile evden çıkıyorlar. Ankara’dan sonra İstanbul’da da Ramazan pidesinin 1 TL olacağı haberini duyan vatandaş ise artık evinde poşet stoklayacak. 2018  yılında 300 gr Ramazan pidesi fiyatı 1 TL’den alıcı buluyordu ve bu yılda fiyat değişmedi. Ramazan ayında herkes evine pide götürebilecek.

RAMAZAN AYI 29 GÜN SÜRECEK

Ramazan ayı bu sene sadece 29 gün sürecek. Yarın akşam ilk sahur yapılacak ve aynı zamanda ilk teravih namazı kılınacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada vatandaşlara seslenildi. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Ramazan pidesinin fiyatının değişmediği dile getirilerek, bütün İstanbullulara Hayırlı Ramazan’lar mesajı paylaşıldı.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan Ankara’dan konuştu: Gerçeği ortaya koymuyor mu?

Erdoğan Ankara’dan konuştu: Gerçeği ortaya koymuyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da katıldığı bir iftar programında Kemal Kılıçdaroğlu'nun YSK üyelerine hakareti ve İstanbul'da yinelenen seçim hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İstanbul'da yapılan seçimin ardından yaşanan oy farkı ile ilgilide yorum yaptı. Detayları haberimizde konu ediniyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.