adplus-dvertising

Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi

Başkentte dün meydana gelen sel felaketi birçok dükkanın sular altında kalmasına neden oldu. Meydana Gelen sel olayının yarattığı hasarın boyutu ise suların çekilmesiyle gün yüzüne çıktı. Dükkanları kullanılamaz hale gelen esnaflar ise yetkililerden yardım istedi.
Takip et
Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’da dün öğlen saatlerinde meydana gelen sel ve fırtına birçok işletmeyi kullanılmaz hale getirdi. Çankaya ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde yer verilen Havuzlu Çarşısı’nda yer verilen birçok dükkan suların altında kaldı. Harabeye dönen ekmek teknelerinin bir an önce eski haline getirilmesi için yardım isteyen çevre esnaf ise Çankaya Belediyesi’ne seslendi. Dükkanlarında yaşanan ağır hasarın onarılmasını umut eden Havuzlu Çarşısı esnafı, oluşan zararın altından kendi başlarına kalkamayacaklarını belirtti.

Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi

“17 senelik emeğimiz 5 dakika içerisinde çöp oldu”

Kuaför Kenan Ergen zararının büyük olduğunu söyleyerek, “Dün çok şiddetli bir yağmur yağdı. Dükkanımızın altı dört dakikada tamamen suyla doldu. Bundan dolayı da, yan komşularımın duvarları patlayıp, benim dükkanımın duvarlarını yıktı. Biz burada 17 senedir esnaflık yapıyoruz. 17 senelik emeğimiz 5 dakika içerisinde çöp oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Eşyalarımızın hiç birini kullanamayacağız. Çok büyük zararımız var. Yetkililerden tek talebimiz zararımızın giderilmesi. Elektrik ve su tesisatımız tamamen arızalandı. Yaklaşık 150 bin lira civarında zararımın olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi

“Dört dakika içerisinde dükkanlar suyla doldu”

Kırtasiyeci Onur Yücel de emeklerinin boşa gittiğini belirterek, “Dün şiddetli bir sel olayı gerçekleşti. Dört dakika içerisinde dükkanlar suyla doldu. Biz fotokopi işi ile uğraşıyoruz. Bu işe başlamak çok basit değil. Fotokopi cihazları çok pahalı. Biz 6 makineyi bir araya getirmek için çok ciddi zaman harcadık. Dört dakika içerisinde 250 bin liralık cihazlar kullanılamaz hale geldi. Tüm emekler çöp oldu. Biz yetkililerin burayı inceleyip, zararımızı tespit etmelerini ve bize yardım etmelerini bekliyoruz. Bu dükkan ortalama 15-20 gün kapalı kalmak vaziyetinde. Mağduriyetimiz giderilmezse selde batan esnaflardan olacağız” ifadelerini kullandı.

Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi

“Çok fazla masrafımız var”

Hırdavatçı Birol Kulakçıoğlu ise “Yaşadığımız sıkıntı senelerdir aynı. Şiddetli yağmurlarda hep bu sorunu yaşıyoruz. Mazgalların tıkanmasıyla alakalı sorunlarımız var. Üst taraftan gelen suların taşıdığı pislikler rögarları tıkıyor ve iş yerlerimizin depolarına su dolmaya başlıyor. Bu işin zarar kısmı hep bize kalıyor. Çok fazla masrafımız var” diyerek konuştu.

Ankara’daki sel birçok dükkanı kullanılamaz hale getirdi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.