adplus-dvertising

Ankara’da temeli kayan bina ile çevredeki 21 bina boşaltıldı!

Ankara'da yapımı devam eden inşaattan gelen çatırtı sesleri çevre sakinlerinin korku dolu dakikalar yaşamasına sebep oldu. 8 katlık inşaatın temelinde meydana gelen kaymalar sebebiyle çevredeki 21 bina boşaltıldı. Binadaki kaymaların devam ettiği gelen bilgiler arasında.
Takip et
Ankara’da temeli kayan bina ile çevredeki 21 bina boşaltıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çankaya ilçesine bağlı İleri Mahallesi Mektep Sokak’ta yaşanan olayda, Mektep Sokak’ta bir arsada yapımına başlanan inşaat çalışması esnasında temel kazısının bitişiğinde bulunan Altay Sokak’taki 8 katlı Açelya Apartmanı’nın temelinde kayma yaşandı. Binanın temelinde boşluk oluşmasıyla çökme tehlikesi yaşandı.

PANİK MEYDANA GELDI

Bina sakinleri, gelen çatırtı sesleriyle panik yaşadı. İhbar üstüne polis, itfaiye, AFAD, UMKE ve belediye ekipleri bölgeye sevk edildi. Polis ekipleri, yıkılma tehlikesine karşı çevrede geniş güvenlik tedbiri aldı. Çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Açelya Apartmanı ile birlikte toplam 21 bina tahliye edildi.

BAKAN SOYLU OLAY YERİNE GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Valisi Vasip Şahin, çökme tehlikesi meydana gelen bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u da telefonla arayarak olayla alakalı kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Öte yandan, Mektep Sokak’taki inşaatın müteahhidi ile kepçe operatörünün gözaltına alındığı öğrenildi. Konaklayacak yeri bulunmayan mahalle sakinleri, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanelerine yönlendirildi. Misafirhanelere gitmek istemeyenlerin bekleyişinin ise sürdüğü öğrenildi. Burada bekleyenlere ve ekiplere çorba ikramında bulunuldu.

BİNA UÇURUMA DOĞRU KAYIYOR

Mahalle sakinlerinden Arif Demir, büyük iş makineleriyle hafriyat alınması neticesi, Açelya Apartmanı’nın temelinde kayma olduğunu ve binanın uçuruma doğru kaymaya başladığını belirtti.

Tahliye edilen binalardan birinde yaşayan Rıza Odabaşı ise “Binanın temelinde alttaki inşaat sebebiyle kazı yapıldı. Bir arkadaşım bize binanın bulunduğu sokakta asfaltta açılma olduğunu belirtti” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.