Ankara’da tarlanın ortasında oluşan obruk herkesi korkuttu!

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir tarlada 7-8 metre çapında obruk gün yüzüne çıktı.
Takip et
Ankara’da tarlanın ortasında oluşan obruk herkesi korkuttu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’nın Polatlı ilçesine bağlı Hacıosmanoğlu Mahallesi’nde bulunan buğday tarlasında, henüz nedeni tespit edilemeyen bir obruk yaşandı. Obruğun 2 gün önce oluştuğunu ve her geçen gün genişlemeye devam ettiğini belirten tarla sahibi Seydi Karakaya ve yöre halkı yetkililerden yardım bekliyor.

Obrukta araştırmalarda bulunan Polatlı İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin, obruğun büyümeye devam edebileceği ve bölgede farklı noktalarda da obruk oluşabileceği yönünde, bölge halkına uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

“HERKES KORKMAYA BAŞLADI”

Oluşan obruktan dolayı bölge halkının tedirgin olduğunu belirten Hacıosmanoğlu Mahalle Muhtarı Bayram Ören Hacıosmanoğlu, “Obruk 2 gün önce oluştu. Tarla sahibi Seydi Sarıkaya bize haber verdi. Olay yerini inceledik, İlçe Tarım Müdürlüğünü arayarak bilgi verdim. Bilgi doğrultusunda geldiler baktılar. Obruğun daha genişleyeceğini, başka yerlerde de olabileceğini söylediler. Bu tür olaylar Konya bölgesinde başlamıştı bizim burada da başladı. İnşallah ileride bu şekilde bir şeyle karşılaşmayız. Bu arazinin ne derece kullanılıp kullanılmayacağını bilemiyoruz şuan. Bize verecekleri bilgiye göre tarla sahiplerine söyleyeceğiz, onlarda ona göre önlem alacaklar. Burada başlayınca herkes korkmaya başladı. Acaba daha ilerler mi diyerek korkuyorlar. Yetkililerde daha başka bölgelerde olacağını söylüyorlar. Yetkililer hafta sonundan sonra inceleyerek bilgi vereceklerini söylediler” ifadelerini kullandı.

Ankara’da tarlanın ortasında oluşan obruk herkesi korkuttu!

“BİR SIKINTI YOKSA SÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Tarla sahibi Seydi Sarıkaya, “Sabah suladık tarlayı, akşam geri geldik çukur oluşmuş. Sonra muhtarı aradık. Muhtar sağ olsun İlçe Tarıma bildirmiş. İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri su yüzünden oluşmuş diyor. Su ile ilgisi yok bunun. Su çekme yapınca arazilerde bu şekilde vaziyetler olduğunu söylediler. Ama bunun suyla lakası yok. Burada kuyu çalışması da yapmadık hiç. Buraya gelsin baksınlar bir sıkıntı yoksa biz burayı doldurup sürmeye devam edeceğiz. Buranın altından mağara geçiyormuş. Mağara çökünce burası da çökme yapmış” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.