Ankara’da sokakta kalan öğrencilere Mansur Yavaş’tan müjde!

Öğrencilerin yurt ve barınma problemleri gündemde yerini korurken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’yı üniversite için tercih edip konaklama sıkıntısı çekenleri otellere ve yurtlara yerleştirmeye başladıklarını duyurdu.
Takip et
Ankara’da sokakta kalan öğrencilere Mansur Yavaş’tan müjde!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla beraber üniversiteliler de okullarına kavuştu. Fakat öğrencilerin yurtlarda yeterli oranda yer bulamaması sebebiyle başlayan münakaşalar, bir anda ülke gündeminde ilk sıraya yerleşti. Başta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefet kanadından yurtların yetersiz olduğunu ifade eden paylaşımlar yapıldı.

GEÇİCİ KONAKLAMA İMKANI

Münakaşalara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da dahil oldu. Öğrencilerin barınma problemine el atan Yavaş, Ankara’yı üniversite için tercih edip konaklama sıkıntısı çeken öğrencileri otellere ve yurtlara yerleştirmeye başladıklarını duyurdu.

YAVAŞ: YURT VE OTELLERE YERLEŞTİRMEYE BAŞLADIK

Mansur Yavaş, konuyla alakalı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Yarınlarımızı bilimin ışığıyla aydınlatacak olan değerli evlatlarım, sizleri Ankara’mıza üniversite okumaya davet etmiştik. Bu sırada barınma sıkıntısı çeken evlatlarımız için geçici konaklama olanağı sağlamaya başladık. Şu ana kadar binin üstünde müracaat geldi, gelmeye de devam ediyor. Şefkat Evlerimize, kiraladığımız yurt ve otele öğrencilerimizi yerleştirmeye başladık. Sizler hür fikirlerinizle geleceği inşa ederken daima yanınızda olacağım.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.