adplus-dvertising

Ankara’da PYD/YPG’ye yönelik operasyonda ikisi yabancı 4 terörist ele geçirildi

Ankara’da düzenlenen çalışmalar sonucunda PYD/YPG içerisinde silahlı eğitim aldığı belirlenen ikisi yabancı dört terörist ele geçirildi.
Takip et
Ankara’da PYD/YPG’ye yönelik operasyonda ikisi yabancı 4 terörist ele geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde emniyet ekiplerinin vaziyetinden şüphelendiği bir şahsın cep telefonunda PKK/KCK Suriye uzantısı PYD/YPG Üyelerine ait fotoların bulunduğu belirlendi. Şüpheli şahsın kaldığı ikamet belirlenerek, savcılık ile koordine kurularak eve gerçekleştirilen operasyon sonucunda Türkiye’ye yasadışı yollardan girdiği bilgilerine ulaşılan dört şüpheli yakalandı.

Ankara’da PYD/YPG’ye yönelik operasyonda ikisi yabancı 4 terörist ele geçirildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan kararlar ile yapılan dijital araştırmalar sonucunda zanlılara ait dijital materyallerde; çok sayıda örgütsel fotoğraf ve video belirlendi.

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgu ve ifadelerinde PYD/YPG içerisinde silahlı eğitim aldığı belirlenen zanlılar 19 Haziran 2022’de adli makamlara sevk edildi. Zanlılardan M.N. ve H.H. tutuklandı. Öbür iki şüpheli ise YTS (Yabancı Terörist Savaşçı) olarak sınırdaşı işlemleri yapılmak üzere Göç İdaresine teslim edildi.

Öte Yandan DEAŞ terör örgütüne yönelik çalışmalarda ise; örgüt ismine sosyal medyadan paylaşımlar yapan ve eleman kazanma faaliyetlerinde bulunduğu istihbar edilen yabancı uyruklu bir şüpheli A.A. yakalandı. Dijital materyallerinde terör örgütü liderlerinin konuşmaları ile örgütün infaz görüntüleri belirlenmesi üstüne Ankara TEM Şube Müdürlüğü’nde yapılan ifade ve sorgu işlemleri sonrası çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.