Ankara’da matematik öğretmeninden çocuklara cinsel taciz!

ANKARA’da sapık öğretmen kabusu… Matematik öğretmeni Yasin M. hakkında, özel ders verdiği 8 ve 14 yaşlarındaki iki öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. 8 yaşındaki M.Z.Ç. ifadesinde, “Yanlış yaptığım zaman elini kıyafetimden içeri sokuyordu. Bana dokunduktan sonra da bir yere gidiyordu” şeklinde konuştu.
Takip et
Ankara’da matematik öğretmeninden çocuklara cinsel taciz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara’nın Keçiören ilçesinde matematik öğretmeni olan Yasin M., özel bir kursun sınıflarını kullanarak ders verdiği öğrencilere özel ders vermeye başladı. Yasin M. 8 yaşındaki M.Z.Ç. ile 14 yaşındaki İ.M.K.’ya bir evde özel ders vermeye başladı. İ.M.K.’nın ders gitmemesi üstüne kızının vaziyetinden şüphelenen annesi İ.M.K.’ya sebebini sordu. İ.M.K’nın, öğretmeninin kendisine dokunduğunu ve boynundan öptüğünü söylemesi üstüne anne, M.Z.Ç.’nin ailesini aradı. M.Z.Ç.’nin de benzer şeyleri anlatması üstüne iki aile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘Odaya girince kapıyı kilitliyordu’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yasin M. hakkında başlatılan soruşturma kapsamında çocuk izlem merkezinde ifadesi alınan İ.M.K. şunları anlattı: “Özel ders almak için eve gittiğimde kimse yoktu. Yanağımdan öptü, ilk başta sevgi gösteriyor diyerek düşündüm. Günler geçtikçe artmaya başladı, yanağımdan öperken boynumu öpüyordu.”

Tişörtün içine elini sokup tuvalete gidiyordu!

“Elini tişörtümün içine sokup göğsüme dokunuyordu. Bir keresinde bacağıma dokunurken elini yukarı doğru ilerletince kendimi geri çektim, tepki gösterdiğim için bir daha yapmadı. Bu dokunmalardan sonra Yasin öğretmenin eli ayağı titriyordu, tuvalete gidip 10 dakika kalıyordu, sonra geliyordu.”

Beni kameraların çekmediği odaya götürüyordu!

“Kursta ders yaptığımız zamanlarda öpme ve dokunma dışında sarılmalar da oluyordu. Derse gittiğimde kimse olmuyordu, beni kameraların çekmediği odaya götürüyordu, kapıyı kilitliyordu.”

Yanımda kardeşim varken elini kıyafetimin içine sokuyordu

İlkokul 3. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki M.Z.Ç., ise ifadesinde “Yasin öğretmen elini kıyafetimin içine soktuktan sonra dokunup hemen çıkartıyordu. 5 saniye kadar sürüyordu. Ara Sıra yanlış yaptığımda ara sıra de masada ders çalışırken dokunuyordu. Derste kardeşim olduğu zamanlarda, bana dokunurken kardeşimin arkası dönük oluyordu” diyerek konuşu.

Sulh Ceza hakimliği serbest bıraktı, savcı itiraz etti

Emniyetteki işlemlerinin sonrasında tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Yasin M., adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet savcısı tutukluluğun suçlama ile örtülü olacağı ve imza önleminin yetersiz kalacağı gerekçesiyle adli kontrol kararına itiraz etti.

Başka mağdur öğrenciler de çıkacak

Ailelerin avukatı Onur Keskin ise, “Türk Ceza Yasada çocuklara yönelik cinsel istismar suçu 8 seneden 15 seneye kadar hapis cezası öngörülmüştür öte yandan suçun failinin öğretmen olması sebebiyle cezanın yarı oranında arttırılması gerektiği yasa koyucu tarafından belirtilmiştir. Bu kapsamda değerlendirildiğinde her bir çocuk için 12 seneden 22,5 seneye kadar hapis cezası ile yargılanacak bir zanlının topluma geri salınması bir hukukçu olarak en başta beni ve eminim bütün vicdanları derin biçimde yaralamıştır. Çocuklarımızın uğradığı cinsel istismar sistematik ve süreklidir. Lüzumlu itirazları yaptık. Bu hukuksuzluktan dönüleceğine olan ümidimizi koruyoruz. Eminiz ki başka mağdur öğrenciler de bu olayın duyulmasından sonra ortaya çıkacaktır. Bütün sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.