Ankara’da kolonu patlayan bina tahliye edildi!

Ankara’nın Sincan ilçesinde kolonu patlayan 24 daireli bina boşaltıldı. Belediye ekipleri tarafından mühürlenmesi yapılan binanın, güvenlik kuvvetlerine teslim edildiği öğrenildi.
Takip et
Ankara’da kolonu patlayan bina tahliye edildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alınan bilgiye göre, Selçuklu Mahallesi Bilen Sokak’ta 4 katlı 24 daireli binanın zemin katındaki kolonu patladı.

İhbar üstüne olay yerine gelen polis, itfaiye ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon ve Sincan Belediyesi ekipleri, çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Bina sakinlerini tahliye eden ekipler, tedbir maksatlı doğal gaz, elektrik ve su vanalarını kapattı.

Tahliye edilen bina sakinlerinin bir kısmı akrabalarına, 3 aileden oluşan 11 kişi de Büyükşehir Belediyesinin misafirhanesinde geceyi geçirmek üzere evlerinden ayrıldı.

“BİRAZDAN BİNANIN MÜHÜRLENMESİ YAPILACAK”

Bölgeye gelerek araştırmada bulunan Sincan Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Barın, 40 yaşındaki binanın kolonunun patladığını belirtti.

Binada tahliye işlemlerinin tamamladığını ifade eden Barın, “Birazdan binanın mühürlenmesi yapılacak. Hafta sonu olmasına karşın inceleme işlemlerine başlandı. Binanın boşaltılıp, boşaltılmamasına karar verilecek. Büyük olasılıkla bina boşaltılır. Daha sonra riskli yapıya girer. İnsanlarımız akrabalarının ve şefkat evlerine gitti. Gece de güvenlik önlemleri alınmış vaziyettedir.” şeklinde konuştu.

Öte yandan belediye ekipleri tarafından mühürlenmesi yapılan bina, güvenlik kuvvetlerine teslim edildiği öğrenildi.

Ankara’da kolonu patlayan bina tahliye edildi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.