Ankara’da kar yağışı başladı! Şehir adeta beyaza büründü

Ankara'nın birçok bölgesinde etkili olan kar yağışı kenti adeta beyaz bir örtüye bürüdü. Kar yağışı şehir merkezinde de etkili oluyor.
Takip et
Ankara’da kar yağışı başladı! Şehir adeta beyaza büründü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankaralılar güne kar yağışıyla uyandı. Sabaha karşı başlayan kar yağışı gün doğumuna yakın hızını arttırarak birçok noktada etkili oldu. Daha önce çevre ilçelere yağan kar, bu defa şehir merkezinde de kendini gösterdi.

KAR YAĞIŞI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Çankaya, Keçiören, Ulus ve Kızılay gibi merkezi ve insanların yoğun olarak kullandığı bölgelere yağan kar, ortaya kartpostallık görüntüler çıkardı.

Kar yağışında işe gitmeye çalışan Canan Durmaz, “Güzel bir güne uyandığımı düşünüyorum. En azından hava biraz yumuşadı. Artık şu mikroplar ölsün istiyorum. Yağmur, kar bizim Ankara’da trafik oluyor” şeklinde konuştu.

‘AYLARDIR BU GÜNÜ BEKLİYORDUK’

Ankara’nın uğrak noktalarından Çankaya’daki Kuğulu Park’ta karın tadını çıkaran İbrahim Soyak ise, “Aylardır bu günü bekliyorduk. Nihayet Ankara’ya kar yağdı. Çok özlediğimiz bir görüntüydü bu. Ankara’nın değişik kesimlerine yağıyordu ama Kızılay-Çankaya civarına pek yağmıyordu. Şu anda Tunalı civarına da yağıyor. Sizin de gördüğünüz gibi çok güzel bir görüntü gün yüzüne çıktı. İnşallah gün boyunca devam eder bu görüntü. Eskilerin tecrübesine göre bu kar ince yağıyor. Ben tutar umudundayım” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.