Ankara’da inşaatı bitmeyen 35 katlı otele icra ile el koyuldu!

İş insanı Ahmet Hattat’ın Ankara’da 1991 senesinde yapımını başlattığı, fakat kredi borcu sebebiyle bitirilemeyen 35 katlı otel ve alışveriş merkezine, krediyi veren Alman bankası tarafından icra memurları eşliğinde el koyuldu.
Takip et
Ankara’da inşaatı bitmeyen 35 katlı otele icra ile el koyuldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İş insanı Ahmet Hattat, 1991 senesinde, Çankaya ilçesinde 35 katlı otel ve AVM yapmak için inşaat çalışması başlattı. Hattat, o dönemde inşaat için sermayesinden 150 milyon dolar harcadı öte yandan Alman bankasından 35 milyon euro kredi aldı. Kredinin 9,5 milyon dolarını kullanan Hattat, borçlarını ödeyememesi neticesi banka ile mahkemelik oldu. Dava sürecinde kaba inşaatı biten 35 katlı binada çalışmalar ise sonlandırıldı. Mahkeme, binanın mülkiyetinin Alman bankasına geçmesine hükmetti. Bunun üstüne binada icra işlemlerine başlandı.

Ankara’da inşaatı bitmeyen 35 katlı otele icra ile el koyuldu!

İcra memurları eşliğinde inşaatın içine giren Hattat, gazetecilere açıklamada bulundu.

Ahmet Hattat, haksızlığa uğradığını savunarak, kendi sermayesinden kulllandığı 150 milyon dolar yetmediği için krediye başvurduğunu belirtti. Hattat, “Alman bankasından kredi almak vaziyetinde kaldım. Harcadığım parayla buranın yüzde 75’ini bitirmiştim. Geri kalanı tamamlamak için de 35 milyon euro kredi çektim. O paradan kullandık. O dönemde Ankara’da hiçbir şey yoktu. Doğru dürüst bir otel yoktu, AVM yoktu. Aldığım kredi 8 senelik bir krediydi. Bu 8 sene vadeli kredinin ilk taksitinin ödenmesine 2 sene vardı.

Ankara’da inşaatı bitmeyen 35 katlı otele icra ile el koyuldu!

Bana bir yazı gönderdiler; ‘Biz senin kredini durduracağız. Bir firma bu parayla bu iş bitmeyecek, diyor. Ya bize bu oteli satarsın ya da bugüne kadar 35 milyon euro’dan 9,5 milyon euro kullandın, 9,5 milyon euro’yu ver’ dediler. ‘Satmam otelimi’ dedim. Yapıyı durdurdular ve süreç bu şekilde devam etti” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.