Ankara’da Hipogrif Yani Şahgaga Bulundu İddiası Gündem Oldu

Ankara'da hipogrif yani şahgaga bulunduğu iddiası sosyal medyayı salladı. Görüntü kısa sürede gündeme oturdu.

Harry Potter ile bilinen Hipogrif (Şahgaga) isimli hayvana Ankara’da rastlanıldığı öne sürüldü. Ankara’da bacağından yaralı olduğu öne sürülen Şahgaga hakkında çok fazla tweet paylaşıldı. Devasa büyükle bir kuşa benzeyen İngilizcesi Buckbeak olan Hipogrif (Şahgaga) büyüleyici görüntüsü ile görenleri şaşkına uğrattı. Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından vatandaşlar Hagrid’in Hipogrif’i (Şahgaga) nedir? diye araştırmaya başladı.


ANKARA’DA HIPOGRIF BULUNDU İDDİASI

Yaralı olarak yakalandığı iddia edilen Hipogrif için yuva aradığını bildirilen sosyal medya kullanıcısı Şahgaga’nın bu hali ile kışı sokakta geçiremeyeceğini söyledi. Peki, olayın gerçeği nedir? Ankara’da bir Hipogrif’e rastlandı mı? Harry Potter ile bilinen Hipogrif (Buckbeak-Şahgaga) nedir? Nerede yaşar?

BİNLERCE DEFA PAYLAŞILDI

Öncelikle videoda olan bir canlı değil kukladır. Gerçekte böyle bir canlı yaşamaz. Aşağıda olan tanım bütünüyle mitolojik hikayelerden çıkar. Aşağıda olan tweette videodakinin bir kukla olduğu üreticisi tarafından bildirilmiştir.

Hagrid, Harry Potter kitabında bir karakter. Dev cüssesi ile ona nasıl bir evcil hayvan yakışır diye düşünen yazar, Hipogrif ile bu düşüncesine son vermiştir. Oldukça sinirli bir karakter olan Hagrid bugün olanları görseydi yine çok kızabilirdi. Niçin mi? Tam da Hagrid’e yakışacak türde bir hayal ürünü olan Hipogrif şimdi Twitter’da gündeme oturdu. Üstelik kuklasını gerçekmiş gibi yayanlar, romanları süsleyen karakterin alay konusu olmasına neden oldu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı