Ankara Esenboğa Havalimanında korona virüsü süphesiyle uçak acil iniş yaptı!

Ankara Esenboğa’da corona virüsü alarmı… Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağı, virüs şüphesiyle Esenboğa’ya iniş yaptıği öne sürüldü. İran’dan Türkiye’ye dönmek isteyen Türklerin bulunduğunu duyurdu.

Coronavirüsüne dair son dakika haberleri gelmeye devam ederken, Türkiye için büyük bir tehdit oluştu. Tahran – İstanbul seferini yapan THY uçağı, bir yolcuda coronavirüs şüphesi görüldüğü iddia edildi. THY uçağı ölümcül coronavirüsüne tedbir oluşturmak için Ankara’ya yönlendirildi.

Tahran – İstanbul seferini yapan THY uçağı, bir yolcuda koronavirüs şüphesi görüldü. İran uçağı koronavirüs şüphesiyle Ankara’ Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yaptı.

Uçaktaki yolcular Ankara’da karantina altına alınacak

Gelen son dakika bilgisine göre uçakta bulunan tüm yolcularda coronavirüsüne karşı önlem almak için Ankara’da karantina sürecine alınacakları bildirildi.

Airporthaber’in haberine göre THY’nin Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı corona virüsü şüphesiyle Ankara’ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’nda olağanüstü hal ilan edildi.

Uçaktaki bir yolcuda korona virüs belirtileri olduğu ve uçuş ekibinin acil iniş kararı aldığı öğrenildi. Uçağı karşılamak üzere çok sayıda sağlık ekibi hazır bulunduruldu.

TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na teker koyduğu ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi.

Yapılan tüm işlemlerin Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri koordinesinde yürütüldüğü ve bir yolcuda virüs şüphesi olduğu ifade edildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti. Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi. Uçakta 132 yolcu bulunduğu öğrenildi.

THY UÇUŞLARI DURDURMUŞTU

THY, coronavirüsünün iran’a sıçraması sonucu 29 Şubat’a kadar durduuğu seferleri ileri tarihe çekmişti. Son güncel tarih olarak 10 Mart 2020 tarihine kadar İran’a uçuşları durdurdu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı