adplus-dvertising

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ne zaman dağıtılacak 2021?

Ankara Büyükşehir Belediyesi kıyafet, gıda, yakacak gibi yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor. Ankara Belediyesi yardım başvurusu yaparak korona virüs yüzünden olumsuz etkilenen vatandaşlara nakdi yardımdan yararlanabilirsiniz.  Bu yardımların ulaştığı aile sayısı olarak 200 bin olduğu söylenmektedir. Peki, Ankara Belediyesi Gıda Yardımı Şartları Nelerdir?
Takip et
Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ne zaman dağıtılacak 2021?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muhtaç ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayan Ankara Belediyesi de bu yardımları yaparken yaşadıkları ilçeleri baz almaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bu yardımlar tek seferlik olmamakla birlikte, yıl içinde 2 ya da 3 defa tekrarlanmaktadır. Peki, Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ne zaman dağıtılacak? İşte, Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ne zaman dağıtılacak sorusunun detaylı yanıtı…

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ne zaman dağıtılacak 2021?

Ankara Belediyesi yardım kolisi ile ihtiyaç sahibi birçok aileye destek olmaya aralık vermeden devam ediyor. Gerçek anlamda ihtiyacı olan aileleri bularak, bağış kolisi adı altında yardım elini muhtaç ailelerin üzerinden hiç eksik etmiyor. Sosyal yardım projeleriyle öne çıkan Ankara Belediyesi, koronavirüs yüzünden iş kaybı yaşayan ve ihtiyacı olan ailelere desteklerine hız kesmeden devam ederken, yardım kolilerinin dağıtımına da devam edilmektedir.

İlk etapta 30 bin yardım kolisinin Altındağ ilçesine dağıtımı gerçekleştirilmesi planlanıp, ilk dağıtımın Nisan sonunda bitmesi planlanmıştır.

Ankara Büyükşehir gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurulmasından sonra, belediye tarafından görevlendirilen personel tarafından gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olup olmadığınızın tespitinin ardından gıda yardımını almaya hak kazanabilirsiniz. Ankara Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için E-Devlet üzerinden giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Ankara Belediyesi Gıda Yardımı Şartları Nelerdir?

Muhtarlıktan alınması gereken ihtiyaç sahibi olduğunuza dair belge.

Verilen adres içinde ikamet eden aile olduğunuzun kanıtı olan belge

Aile içerisinde 18 yaşını doldurmuş bireylerin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

Doldurulan gıda yardımı başvuru formu

Ankara Belediyesi Yardım Sorgulama

Ankara Belediyesi yardım sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Başvuru sorgulamanız için öncelikle başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Başvuru yapmayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılmamaktadır. Başvurunuzu yaptıktan sonra onaylandığı anda ilk dağıtımda size de gıda yardımı gelecektir. E-Devlet üzerinden sorgulama işlemini sisteme giriş yaparak hemen öğrenebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Ne Zaman Dağıtılacak?

Ankara’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin yardım başvuruları her geçen gün artıyor. Ankara Belediyesi de bu yardım başvurularını tek tek inceleyerek, muhtaç ailelerin tespitini yapıp yardımlardan yararlanmalarını sağlıyor.

Koronavirüs nedeniyle birtakım aksamalar yaşansa da işini ve gelirini kaybeden ailelere düzenli olarak gıda yardımı ve maddi yardım yaptıkları biliniyor.

Koronavirüsün engel olduğu yardım dağıtımlarının aksamaması için Ankara Belediye Başkanı, toplamda 775 simitçi esnafa 500’er TL’lik maddi yardım ve 5 ‘er koli gıda yardımı yapılmaya başlandığını belirtti. Ayrıca Ankara’da taksici esnafın da yanında olan belediye, AŞTİ’de çalışan 155 taksi esnafından Nisan ayında 35 TL’lik depo ve durak parasının da alınmadığını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.