Anıtkabir’de Devlet Töreni Yapıldı Halk Ata’sına Akın Etti

Anıtkabir’e ziyaretler saat kaça kadar? Anıtkabir’e nasıl gidilir? Erdoğan Özel deftere ne yazdı ve 2019 Anıtkabir anma görüntüleri haberimizde….

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Atatürk’ün 81 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokolde yer alan devlet erkanı, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

ERDOĞAN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ YAZDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deftere şunları yazdı: “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilkCumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81’inci yıldönümünde bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Merhum Atatürk ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun.”

Devlet töreninin ardından Anıtkabir, halkın ziyaretine açıldı.

ANITKABİR 10KASIM’DA KAÇA KADAR AÇIK?

10 Kasım’da Anıtkabir ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar Anıtkabir’in ziyaretçi saatleri arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Anıtkabir yetkililerinden alınan bilgiye göre normal takvimde 1 Kasım – 31 Ocak tarihleri arasında Anıtkabir ziyaret saatleri 09:00 – 16:00 olarak belirtilirken, 10 Kasım Pazar günü sabah saat 10:00 ziyarete açılış saati, akşam saat 22:00 ziyarete kapanış saati olarak belirtiliyor. Resmi tören sona erdikten sonra vatandaşların ziyaretçilerine açılacak.

Anıtkabir’de Devlet Töreni Yapıldı Halk Ata’sına Akın Etti

ANITKABİR’E NASIL GİDİLİR?

Anıtkabir konumuna gitmek için en yakın duraklar nerede?Anıtkabir konumuna en yakın duraklar:

11515 – 56 Cadde 160 metre uzaklıkta, 3 dk yürüme mesafesi.

11498 – Şöförler Odası 366 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesi.

11492 – Burç Apartmanı 375 metre uzaklıkta, 5 dk yürüme mesafesi.

Beşevler 455 metre uzaklıkta, 6 dk yürüme mesafesi.

11513 – Beşevler Hareket Noktası 592 metre uzaklıkta, 8 dk yürüme mesafesi.

Hangi Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor?Bu Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor: 220-3, 221-3, 267.

Hangi Metro hatları Anıtkabir yakınından geçiyor?  M2.

Hangi Hafif Raylı hatları Anıtkabir yakınından geçiyor?: A1.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı