Angelina Jolie’ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

ABD’li oyuncu Angelina Jolie’ye ait olan, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in imzasını taşıyan tablo, Londra’daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı. 7 milyon sterline (ortalama 71,5 milyon lira) alıcı bulan tablo, Churchill’in en pahalıya satılan eseri oldu.
Takip et
Angelina Jolie’ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Angelina Jolie‘ye eski eşi Brad Pitt’in 2011 senesinde New Orleans’ta satın aldığı eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill imzası taşıyan tablo, Londra‘daki bir müzayedede açık artırmaya çıkarıldı.

Angelina Jolie’ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

“CHURCHİLL’İN EN ÖNEMLİ ESERİ”

Christie’s Müzayede Evi’ndeki açık artırmaya çıkarılan tablo, tahmin edilenin dört katı fiyata yani 7 milyon sterline (ortalama 71,5 milyon lira) satıldı. Tabloyu satın alan kişi ya da kurumun açıklanmadığı Christie’s Müzayede Evi’nin Sözcüsü, satılan son tablo için ise “Churchill’in en mühim eseri” şeklinde konuştu. Winston Churchill’in tabloları daha önce en fazla ortalama 1,8 milyon sterline alıcı bulmuştu.

2. DÜNYA SAVAŞI ESNASINDA ÇİZDİ

Churchill imzasını taşıyan “Tower of the Koutoubia Mosque” (Kütübiyye Camisi Minaresi) isimli tablo, Fas’ın Marakeş şehrinde gün batımını sıcak tonlarla tuvale yansıtıyor. Tablonun geçmişi, 2. Dünya Savaşı esnasında 1943’te Fas’ta yapılan Casablanca Konferansı sonrasına uzanıyor. Churchill konferans sonrası bir gün daha şehirde kalarak eserini tamamlamış ve tabloyu dönemin ABD Başkanı Franklin D. Rooselvelt’e doğum günü hediyesi olarak göndermişti. Öte yandan Angelina Jolie ve Brad Pitt’in iyi birer koleksiyoncu olduğu da biliniyor.

Angelina Jolie’ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı bulduAngelina Jolie’ye ait Winston Churchill tablosu 7 milyon sterline alıcı buldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.