Angele Merkel, Gidici Gibi Gözüküyor

Almanya Başbakanı Angele Merkel, son yapılan anketlere göre oy kaybetmeye devam ediyor. Hükümet ortaklarının yer aldığı koalisyon bloğunun oy kaybetmesi Merkel’i düşündürmeye başladı.

Almanya Başbakanı Angele Merkel, son yapılan anketlerde ciddi oranda oy kaybı yaşadığı gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarında Başbakan Merkel’in koalisyon ortaklarının da yer aldığı blok önceki seçim dönemlerine göre oy kaybı yaşadı.

Almanya İçin Alternatif Partisi, Merkel’in Partisi Hristiyan Demokrat Birliği Partisi’ni geride bıraktı. Saksonya eyaletinde yüzde 32 oy alan, Merkel’in partisi bir önceki döneme göre yüzde 7,4 oy kaybı yaşadı. Bu bölgede Almanya İçin Alternatif Partisi ise oylarını arttırarak ikinci sıraya çıktı.

Brendburg eyaletinde ise Merkel’in koalisyon ortağı olan Sosyal Demokrat Parti yüzde 27,5 ile birinci olurken yine Almanya İçin Alternatif Partisi ikinci sırada yer aldı.

Koalisyonda başlayan sıkıntıların ülkeyi erken seçime götürebileceği düşünülüyor. Böyle bir dönemde muhalefet partileri de erken seçim beklentisini canlı tutmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı