Android kullanıcısı sayısı ABD nüfusunun 7 katı oldu

Google’ın kurucusu ve geliştirdiği mobil işletim sistemi Android ile ilgili şaşırtan istatistik ortaya çıktı. Açıklamaya göre Android kullanıcısı sayısı 2.5 milyar kişi ile ABD nüfusunun 7 katına çıktı.


Android kullanıcısı sayısı ABD nüfusunun 7 katı oldu

Google tarafından geliştirilen ve piyasa sürülen mobil işletim sistemi Android, yayınladığı ilk günden bu yana sürekli olarak geliştirilmeye devam ediyor. ABD’li şirket Google’ın sahip olduğu mobil işletim sisteminin sahip olduğu kullanıcısı sayısı açıklandı. Açıklanan rakamlara baktığımızda, Android’in doğduğu yer olan ABD’den 7 kat daha fazla kullanıcı sayısı görebiliyoruz. Google’ın işletim sistemini onlarca akıllı telefon markası kullanıyor. Android sadece akıllı telefonlarda değil, birçok otomobilde ve televizyonda da kullanılıyor.

2 YILDA 500 MİLYON YENİ KULLANICI

Google 2017 yılında yaptığı açıklamada Android kullanıcı sayısının 2 milyar olduğunu açıklamıştı. Dünya teknolojiye bağımlı bir hale gelmeye başlamış iken bu sayı şuanda 2.5 milyardan fazla oldu. 2 yılda 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Android, ABD nüfusunu 2 yılda geride bıraktı. Google’ın işletim sistemi aktif olarak kullanılıyor ama elbette şuanda herkesin kullandığı işletim sistemi özelliğine sahip değil! Google çok kısa sürede büyüme kaydediyor ve 2 yılda 500 milyon kullanıcı Google için oldukça düşük bir istatistiktir.

ANDROİD DÜNYAYI YÖNETİYOR

Android akıllı telefonlar icat edildiğinden bu yana aktif olarak kullanılıyor. Şuanda aktif olarak 2.5 milyar kullanıcısı olan işletim sistemine kötü niyetli kişiler sızdığında çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Dünya nüfusunun çok büyük çoğunluğuna sahip olan Android işletim sistemi büyük bir güçtür. Android’de hazır olarak gelen uygulamalar sayesinde de ciddi pazarlama stratejileri ortaya çıkabiliyor. Dünyayı yöneten Android ile ilgili yorumlarınızı hemen alt taraftan bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar: Samet Yeniyar

Samet Yeniyar
Diyarbakır'da yerel bir gazetede meslek hayatına atılan Samet Yeniyar, 1984 doğumludur. Yeniyar, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş hayatında hızlı bir yükseliş göstererek kısa süre içerisinde ulusal haber sitelerinde görev almayı başarmıştır. Yeniyar, özelikle ekonomi alanında ciddi çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

ABD’den Türkiye hamlesi! Çelik ihracatında vergi indirimi

ABD’den Türkiye hamlesi! Çelik ihracatında vergi indirimi

ABD yetkililerinden verilen bilgiye göre Türkiye'ye yapılan çelik ihracatından artık yüzde 25 vergi alınacak. İhracat vergisi önceden yüzde 50'ydi. Bakan Pekcan, konuya ilişkin değerlendirmeler yaparak, ABD'nin kararına ilişkin konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.