Android Durduruldu Hatası Çözüm Yolları

Son günlerde android kullanıcıları kullandıkları uygulamalarla ilgili yoğun bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Android tabanlı telefona sahip milyonlarca kullanıcı son zamanlarda uygulamalarda ani çökme şikayetinde bulunuyor. Bazı uygulamalar hiç açılmazken bazıları da açıldıktan sonra kapanıyor. Peki, Android uygulamalar çöktü mü? İşte Samsung, Xiaomi, Oppo uygulama durdurdu hatası çözümü!
Takip et
Android Durduruldu Hatası Çözüm Yolları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en çok popüler telefon yazılımı olan Android uygulamalarında son günlerde ciddi sorun yaşanıyor. Android kullanıcıları uygulamalarda meydana gelen çökme ve aniden kapanmanın nedenini araştırmaya başladı. Özellikle arama motoru Google’ın sürekli olarak donma nedeni merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerden açıklama geldi.

ANDROİD UYGULAMALAR ÇÖKTÜ MÜ, SORUN NE?

Android sürekli olarak duruyor hatası için Google, hatanın Android System Webview’den kaynaklandığını kabul etti. Söz konusu hataların özellikle Samsung Galaxy kullanıcılarını etkilediği ama Android genelinde bir sorun olduğu bildirildi. Google sözcüsünden yapılan açıklamada, “Android’deki WebView’ın bazı uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz” dedi.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI ÇÖZÜMÜ!

Android yüklü telefonlarda uygulamaların kendi kendine donması kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. Özellikle Twitter, Gmail ve Instagram’ın mobil uygulaması gibi çeşitli uygulamalarda sorun yaşanıyor. İnternet içeriğinin uygulamada görünmesini sağlayan arayüz Android System Webview’dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz:

Android Durduruldu Hatası Çözüm Yolları

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Ancak bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler arasında. Ayrıca daha sonra yeniden uygulamayı indirmeniz gerekecek.

İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin.

Android System Webview’ı bulup açın.

Sol altta Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın.

Eğer bu seçeneği göremiyorsanız sağ üstteki üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır seçeneğini de kullanabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı bırakın.

Bu bahsettiğimiz işlem aşağı yukarı neredeyse tüm Android telefonlarda benzerdir. Sadece güncellemeleri kaldırmanız yeterli. Eğer Android WebView uygulamasını devre dışı bırakırsanız, birçok uygulamada sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa, Chrome tarayıcısının güncellemesini kaldırabilirsiniz. Ancak bu durum Android 10’un altındaki Android sürümleri için geçerli.

ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI İÇİN DİĞER ÖNERİLER

-Uygulama verilerini temizlemek,

-Uygulamayı silip yeniden yüklemek,

-Telefonu kapatıp açmak,

-Fabrika ayarlarına döndürmek.

Yüklü uygulama ile alakalı bilgiler görüntülendiğinde, Önbelleği Temizle sekmesine tıklamanız yeterlidir. Bu, uygulamadaki tüm geçmiş için depolanan verileri silecek ve açmak arzu ettiğiniz uygulamayı yapacaktır.

Başka bir seçenek olan veriyi sil sekmesine tıklamak, geçmişteki tüm seçenekleri temizler ve bunları daha kolay kullanmanızı sağlar. Bu uygulamada problemler ve problemler ortadan kalkar ve rahatsız uyarıları almazsınız sağlar.

Bazı durumlarda, sistem dosyalarının da durmuş bir hata verdiği görülür. Bu durumda, Ayarlar – uygulamalar sekmelerini açtıktan sonra, tüm uygulamaları gösteren bölüme gitmelisiniz. Bu alandaki verileri ve önbelleği temizlerseniz, gene de hedefinize ulaşacağınızı görebilirsiniz.,

Uygulamanın güncelleştirmelerin bir sonucu olarak durduğu hatayı almaya başladıysanız. ’Ayarlar’ ve ’uygulamalar‘ ’bölümlerini açtıktan sonra, hatayı veren uygulamaya gidin ve güncellemeleri Kaldır a dokunun.

ANDROİD SORUNU HANGİ TELEFONLARDA GÖRÜLDÜ?

Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo ve LG gibi android tabanlı telefonları kullananlar, ‘Google sürekli olarak duruyor’, ‘Google play hizmetleri durduruldu’, ‘Android uygulama durduruldu’ ve ‘Google Play hizmetleri durmaya devam ediyor’ hataları nedeni ile uygulamalara erişim sağlayamıyor. Bu durum, dünya genelindeki kullanıcıların hemen hemen tamamında görülüyor.

Android Durduruldu Hatası Çözüm Yolları

XİAOMİ MSA DURDURULDU HATASI NEDİR, ÇÖZÜMÜ NASIL?

Xiaomi MSA durduruldu hatasının çözümü için ilk etapta Google Play Store’dan “Android System WebView” uygulamasını bularak güncelleme yapmak gerekiyor. Gerekli güncellemenin yapılmasının arındansa ilk aşama tamamlanmış olacak. Ardından ikinci aşamada ise Ayarlar > şifreler ve güvenlik > yetkilendirme ve geri alma bölümünden MSA’nın durumunu değiştirmek gerekiyor.

Sorunun devam etmesi halinde Xiaomi’nin resmi internet adresinde yer alan çağrı merkezi aranabilir ya da ilgili satıcıdan teknik destek sağlanabilir.

Android Durduruldu Hatası Çözüm Yolları

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.