adplus-dvertising

Andrea Pirlo, Karagümrük’te

13 Haziran 2022, 19:52 tarihinde eklendi
Karagümrük, teknik direktörlük konusunda anlaşmaya vardığı İtalyan efsanesi Pirlo’ya 1 senelik imza attırdı. Meşhur futbol adamı, Karagümrük’ün hedeflerinin alakasını çektiğini belirtti.
Takip et
Andrea Pirlo, Karagümrük’te
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’nın efsane adlarından Andrea Pirlo, Karagümrük’e resmi imzayı attı. 43 yaşındaki teknik adam, Juventus’un sonrasında kariyerindeki ikinci durak olan Karagümrük’le 1 senelik anlaşmaya vardı. İmza töreninde Asbaşkan Serkan Hurma da hazır bulundu. İlk olarak söz alan Serkan Hurma, Karagümrük için 4 sene önce başlattıkları projede hedeflerinin Süper Lig olmadığını, Avrupa Kupaları olduğunu ifade ederek “Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda bize çok yardımcı olacağını düşündüğümüz Andrea Pirlo’yla anlaştık. İsmi dünyaca kabul görmüş bir marka. Bu Şekilde mühim bir ismi ülkemize getirdiğimiz için çok mutluyuz. Avrupa hedefi için devamlı çalışıyoruz ve takımı ileriye götürmeye çalışıyoruz. İtalya’da kurduğumuz kuvvetli bağlantılardan çeşitli bilgiler aldık. Özellikle Juventus’taki ilişkilerimiz, bu tarz bir fikrin oluşabileceğini söylediler. Her kulübün isteyeceği gibi biz de Pirlo’yla çalışmayı çok istedik. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Andrea Pirlo, Karagümrük’te

“İki taraf mutlu olduğu sürece gerisi mühim değil”

Stat konusunda 4 yıldır her çalışmayı yaptıklarını belirten Serkan Hurma, “4 yıldır yapmadığımız çalışma kalmadı bu konuda. Görüşmeler sırasında da kendi stadımızın, tesisimizin, üstünde Karagümrük yazan otobüsümüzün bile olmayışı, Pirlo gibi bir adla görüşürken, konuşmaları zorlaştırıyor. Başkanımız bu konuda elinden geleni yapıyor. Fakat bu bir kulübün kendi başına yapacağı bir şey değil. Devletimizden destek bekliyoruz. Biz ülke futboluna bu şekilde renk kattıkça eminim ki kısa zamanda çözülecektir” şeklinde konuştu. Anlaşma süresinin 1 sene olmasıyla alakalı de konuşan Hurma, “Anlaşma süresinin özel bir nedeni yok. İki taraf da 1 senenin daha uygun olacağını düşündü. İki tarafı da güvence altına alan bir kağıt parçası esasında sözleşme. Taraflar beraber olmaktan dolayı mutlu oldukça, bu birliktelik devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Andrea Pirlo, Karagümrük’te

Andrea Pirlo, Karagümrük’te

Pirlo: “Fatih Terim’e karşı iyi hislerim var”

Karagümrük’e teşekkür eden ve iyi bir sezon olmasını dileyerek sözlerine başlayan Andrea Pirlo, yazdığı kitabında Fatih Terim hakkında kullandığı ifadelerin sorulması üstüne, “Esasında kitapta ne yazdığımı hatırlamıyorum çünkü çok yıl geçti. Tek hatırladığım, Türkiye’de bu şekilde bir şeyler söylendiği. Belki de farklı tercüme edildi. Tek söylediğim şey, Fatih Terim’i oldukça fazla hatırlamadığım. Çünkü yalnızca 2 ay çalıştık. Benim çok iyi hislerim var ona karşı” diyerek konuştu. Futbolu çok sevdiğini ve Türkiye’yi de takip ettiğini belirten meşhur futbol adamı, “Bu takımda başka İtalyanların oynadığını da gördüm. O yüzden de takip ediyordum. Birkaç hafta önce görüşmeler başladı. Benim için Türkiye’ye gelmek önemliydi. Bu takım kendisini geliştirmek istediği için de benim için önemliydi. Benim de istediğim buydu” şeklinde konuştu.

Andrea Pirlo, Karagümrük’te

“Buraya gelmek ilgimi çekiyordu”

Çok mühim takımlarda forma giydiğini belirten Andrea Pirlo, “Çok fazla ilişkim var. Gerekirse bu ilişkilerimi kullanacağım. İtalya’da oynayan çok Türk oyuncu var. Onları takip ediyorum. Türkiye’ye gelen İtalyan teknik direktörleri de takip ediyordum. Bu yüzden buraya gelmek ilgimi çekiyordu. Oyuncular özelinde konuşmak hoşuma gitmiyor. Benim takımımdakileri tanımak istiyorum” şeklinde konuştu. Olimpiyat Stadı’nda 2005 senesinde Şampiyonlar Ligi Finali’nde Liverpool’a kaybetmeleri hatırlatılan İtalyan teknik adam, “Memnuniyetle bu statta sahaya çıkacağım ve umarım önümüzdeki yıl oldukça fazla başarı elde ederiz” diye devam etti.

“Karagümrük’ün hedefi ilgimi çekti”

Çok fazla kulüple teması ve iletişimi olduğunu ifade eden Andrea Pirlo, “Karagümrük’ün varmak istediği yeri işitince benim ilgimi çekti. Benim de hedeflerim kulüple aynı. O yüzden tercih yapmak hiç zor olmadı. Ben de bu yolda yürümek istiyordum. Bu takım benim daha çok ilgimi çekti ve başlamak için sabırsızlanıyorum. Kariyerim boyunca kazanmak için oynadım ve burada da kazanmak için yer alıyorum. Biliyorum ki kazanmak için de iyi oynamak gerekir. Elimden geldiği kadar bunu yapacağım” şeklinde konuştu. İstanbul’u bugüne kadar gezme olanağı olmadığını da belirten Pirlo, “İstanbul’a önceki gelişlerimde havaalanı, stadyum ve oteli görebildim, hiç gezemedim. Şu anda tabii ki antrenmanlardan kalan vakitte İstanbul’u görmek istiyorum” diyerek konuştu. Son olarak kadro ve sistemi hakkında konuşan Pirlo, “Benim kendi yöntemlerim var. Aklımda sistemsel fikirlerim var. Oyuncular göre istediğimiz noktaya ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Şu anda hangi oyuncuları almamız gerektiğiyle alakalı çalışma yapmaya vaktimiz var. Bu vaziyete da bakacağız” diye sözlerini tamamladı.

Andrea Pirlo, Karagümrük’te
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.