adplus-dvertising

Anahtarını kaybeden de, bahçesini sulatmak isteyen de itfaiyeyi arıyor

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik'in aktardığına göre, müdürlüğe gelen 10 bin ihbarın sadece çeyreği gerçek yangın ihbarlarından ibaret.
Takip et
Anahtarını kaybeden de, bahçesini sulatmak isteyen de itfaiyeyi arıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamanın ardından ilginç detaylar ortaya çıktı. Buna göre müdürlüğe 2018 yılında yapılan 10 bin aramadan sadece 4’te 1’i gerçek yangın içindi.

Yapılan aramalarda bahçesini sulatmak isteyen de vardı, anahtarını kaybettiği için evinin kapısını açtırmak isteyen de.

FIRINCI HAMURU İÇİN SU İSTEMİŞ

İhbarlardan biri ise diğerlerinden de bir hayli ilginç. İtfaiye Müdürü Ahmet Çelik’in aktardığına göre, kuyu suyu biten bir fırın işletmecisi, hamur açabilmek için itfaiyeyi çağırdı ve hamuru için su istedi.

Kendilerine gelen asılsız ihbarların 112 acil çağrı hattına da yapıldığını belirten Çelik, bu asılsız ihbarlar nedeniyle gerçek olaylara müdahale etmekte geciktiklerini dile getirdi. Çelik vatandaşlardan, gerçek ihbarlar dışında 110, 112 ve 155’i aramamalarını isterken bunun gerçek ihbarlarda hayat kurtarmak için son derece önemli olduğununu dile getirdi.

“ANIZ YAKMAK TOPRAĞA ZARAR VERİYOR”

Çiftçilik yapılan yörelerde anız yakma işleminin yaygın olduğunu belirten Çelik, anız yakmanın toprağa zarar verdiğinin zirai olarak kanıtlandığını dile getirerek bu nedenle de birçok yangın çıktığını ve insanların yaşam alanlarını tehdit ettiğini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.