adplus-dvertising

Anadolu Üniversitesi KKTC mezunlarını uğurlayacak

Türkiye’nin dünyada Global Kampüsü olan ve bu doğrultuda bugün 39 ülkede faaliyet gösteren ve eğitim hizmeti sunan Anadolu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Lefkoşa Kampüsünde 2021-2022 öğretim senesi mezuniyet törenine hazırlanıyor.
Takip et
Anadolu Üniversitesi KKTC mezunlarını uğurlayacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olan öğrenciler ile Anadolu Üniversitesi lisansüstü programlarından mezun olan öğrenciler diplomalarını alacak. Mezuniyet töreni, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC devlet protokolü ile Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın katılımı ile 25 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Eğitimde fırsat eşitliği temin etmek, her yaştan ve her kesimden bireye zaman ve mekân sınırı olmadan özellikli yükseköğretim hizmetleri sunmak misyonuyla kurulan Açıköğretim Sistemi milyonlarca öğrencisi ve mezunu ile bu sene 40. yaşını kutluyor. Açıköğretim Sistemi 1982 senesinden beri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde açık ve uzaktan öğretim alanındaki özellikli yükseköğretim hizmetlerini devam ettiriyor.

1 milyonu aşan aktif öğrencisiyle dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan ve dijital eğitimde öncü bir konuma sahip olan Anadolu Üniversitesi; dünyanın 39 ülkesine özellikli yükseköğretim imkânı sunmaya devam ediyor. Açıköğretim Sisteminin sunduğu özellikli yükseköğretim hizmetlerinden bugüne kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde on bine yakın faydalanmış vaziyette. 25 Haziran’da Lefkoşa Kampüsünde gerçekleşecek KKTC Mezuniyet Töreni’ne yoğun bir katılımın olması düşünülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.